![Як на Волині фермер вирощує кавуни](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/l/si/iefc5u-dqkalapycixuy2573xowv7oyvvbrcsil.jpg)
На Волині найкраще родить сорт Продюсер.
Як на Волині фермер вирощує кавуни
У селі Мирин Велицької громади Ковельського району фермер Василь Сидорук вирощує кавуни
Цією справою чоловік почав займатися 'ять років тому. Як розповів волинянин Суспільному, багато читав про баштанові поля й здобував досвід самостійно.
«Перший признак, коли пожовтіло знизу. Якщо цей хвостик, коли він засох, значить стиглий. Якщо ще зелений, то під низ і не заглядай», — сказав волинянин.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/aw/6bome6-0x0-1040x584-peo3rmmuwico5w2l7nzans3uewdpvaws.jpg)
Три роки тому, говорить чоловік, на двох гектарах поля висаджував 25 сортів, цього року залишив два основних: Юмі та Продюсер.
«Той круглий, цей довгий. «Продюсер» в любий рік зійде. Та насінина коштує 20 копійок, ця насінина 2,5 гривні коштує. На Волині робити великі капіталовкладення — то рік повезе, рік не повезе», — каже Василь Сидорук.
Стиглий кавун на його полі, розповів господар, в середньому важить 10-12 кілограмів. Великими називає 18-кілограмові плоди. «Я довольний, десь 40 тонн з гектара врожайність, не менше повинна бути. То я так на око визначаю, але має бути», — каже чоловік.
Саджанці кавуна Василь Сидорук вирощує в теплиці біля дому. Цього року їх висадив в полі на початку червня. Говорить: цього року кавуни достигли на тижні два пізніше через холодний травень і червень.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/ty/zoaudq--1x0-794x447-lli6e4qmkftr2dolfthpakxzmoy4btyr.jpg)
Щоб ягода вродила, була солодка та соковита, фермер використовує міндобрива, а також поливає кавуни двічі на тиждень. Третя складова хорошого врожаю, зі слів Василя — це сонячна та спекотна погода.
«Коли стало тепло, якщо ти три дні не був на полі, був такий кавунчик, приїжджаєш, а вже він отакий. Один рік посадив без полива, то він був такий з ребрами, все», — зазначив власник плантації.
Зі слів фермера, повністю оцінити вкладену працю та гроші можна лише розрізавши плід.
На дегустацію ягоди Василь запросив дружину Тетяну, котра в усьому допомагає в сімейній справі.
«Солодкий, смачний... Колір гарний, червоний, такий як має бути, соковитий, зернят мало. Колись ми купували південні кавуни, міняли на картоплю», — сказала волинянка.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/fl/idi66o-0x0-794x446-4at43vvai4h3h4gqsbhuquvdwitmzflg.jpg)
Збувати «миринські» кавуни, сказав фермер Василь Сидорук, почне цього тижня. Проте на його поле за врожаєм уже приїздять постійні клієнти. Каже: з радістю ділиться і з військовими, що несуть службу на Волині.
«Командир вже дзвонив. Вже кажу: скоро буде. Тож не повеземо ми на Схід кавуни», — розповідає волинянин.
Кавуни Василя — це візитівка Велицької територіальної громади, розповів її голова Віктор Ковальчук. З його слів, господар щороку пригощає і місцевих дітей.
Баштанні не є традиційною для Волині культурою, розповів Суспільному начальник управління агропромислового розвитку Юрій Юрченко.
«Поки що промислового виробництва немає, оскільки Волинь — це ризикована територія з боку погодних умов, але якщо будуть продовжуватися зміни клімату, які є на сьогодні, то не виключено, що ми матимемо і промислові плантації для вирощування кавунів», — додав посадовець.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)