Курси НБУ $ 39.83 € 43.11
Артпроменад: у Луцьку за допомогою музики будуть «лікувати» серця

Режисерка заходу Руслана Порицька.

Фото: www.lutskrada.gov.ua.

Артпроменад: у Луцьку за допомогою музики будуть «лікувати» серця

9 вересня відбудеться артпроменад «Так звучить Луцьк»

9 вересня 2023 року о 19.00 на території Музейного простору «Окольний замок» (вхід з вул. Драгоманова, 25) з нагоди Дня міста відбудеться артпроменад «Так звучить Луцьк».

Про це повідомляє Луцька міська рада.

«Для міста він завжди був подією і святом. Ним ми відкривали туристичні сезони і запрошували туристів до Луцька.

Війна зламала наше усталене життя та плани на майбутнє. У нас залишились лише надії та сподівання. А також головне, велике і одне на всіх бажання - перемогти! Адже лише Перемога дозволить нам залишитись собою, зберегти нашу культуру та ідентичність.

В цих умовах ми задавали собі питання: Чи проводити артпроменад? Чи на часі це сьогодні, коли ворог руйнує нашу країну, вбиває наших захисників і мирних жителів, залишаючи по собі страшні рани і шрами на наших містах, будинках, тілах, серцях і душах?

Бо ж з цими шрамами нам доведеться навчитися жити. Жити, перемагати, гордитися, цінувати досвід, поважати чужий біль і рани.

У японській культурі є поняття «кінцугі» - дослівно «золоте з'єднання, золота латка» - традиційне японське мистецтво і метод ремонту кераміки, коли фрагменти розбитої речі склеюються лаком з додаванням найтоншого порошкового золота. Таким чином, виділяючи тріщини та сліди ремонту, ми акцентуємо на продовженні, а не закінченні життя речі.

Так і сьогодні в Україні, ворог нищить, трощить і ламає усе на своєму шляху, залишаючи шрами на містах, будинках, людях і їх долях. І не все вдасться повернути до первісного вигляду. Тому ми змушені опановувати мистецтво «кінцугі», аби «склеювати» все зламане і золотом виділяти наші шрами. Адже саме через трагедії і розчарування людина часто «розбивається», однак потім знову збирає себе зі скалок, щоб стати мудрішою, глибшою, прекраснішою і досконалішою.

Тому ми проводимо артпроменад. Так, він буде не таким, як ми звикли, бо війна вносить свої корективи. Але ми зберігаємо його ідею і суть, поєднуючи музику й архітектуру.

Ми даруємо його місту і лучанам. Як тим, хто народився й прожив тут усе своє життя, так і тим, для кого Луцьк став прихистком через втрату своїх рідних домівок, своїх міст.

За допомогою віршів і музики ми будемо «склеювати» країну, людей, і наші спільні рани душі й серця»,

— йдеться в дописі.

У програмі артпроменаду:

  • - «Реквієм» Луїджі Керубіні у виконанні Архієрейського камерного хору «Оранта» (керівник Василь Мойсіюк) та симфонічного оркестру Луганської філармонії під батутою львівського диригента Івана Остаповича;
  • - поезія Лізи Жарікової (Луганськ), Мар’яни Савки (Львів), Ольги Ольхової (Луцьк — Київ);
  • - перформанс від театру «Гармидер».

Режисерка заходу Руслана Порицька. ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Читайте також: У Луцьку призупинять рух транспорту: де саме.

Реклама Google

Telegram Channel