Курси НБУ $ 38.31 € 41.54
Голова Асоціації фермерів Волині: «Картопля в Україні буде по 8 євро»

«А морква буде – турецька. Але не буде українських овочів, бо не буде селянина, який це вирощує».

Фото – Суспільне Луцьк.

Голова Асоціації фермерів Волині: «Картопля в Україні буде по 8 євро»

«Своїми діями влада намагається ізолювати селян від землі»

Голова Асоціації фермерів Волині переконаний, що влада свідомо ввела мінімальний податок на землю, аби селяни активніше продавали паї холдингам з 1 січня 2024 року.

Про це голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині Руслан Хомич (на фото) заявив у коментарі «Еспресо.Захід».  

«Мінімальне податкове зобов’язання на землю, яке запровадила влада, це підготовка до 1 січня 2024 року, коли їхні величезні агрохолдинги зможуть забрати землю від селян. А завдяки цьому податку люди відмовлятимуться від землі за безцінь, адже за кожен га треба сплатити 1000 – 1300 грн податку, – каже Руслан Хомич. – Тобто не залежно від того, чи ти маєш прибуток з землі, чи ні – плати податок.  Я нині бачив квитанцію – людина має 1,8 га паю, і має сплатити 2000 МПЗ. І ще за цей пай треба сплатити понад 600 грн земельного податку».

Господарство Руслана Хомича – у тому районі Волині, який не має якісних грунтів, а отже і високих урожаїв. Однак, фермер каже, у владі це не врахували.

«Є постанова КМУ 1998 року про визначення поліських території. А полісся є на Волині, Житомирщині, Рівненщині. Це бідні піщані  грунти, підтоплення. Тож їх мали б не обкладати цим податком, або хоча б зменшити його. Але вони наклали податок на все – і на поліські райони, і на гірські райони. І зробили вони це усвідомлено. За рахунок збільшенням земельного податку під час війни, запровадженням МПЗ, підняття ціни на пальне вони відбирають у селян землю», – обурюється фермер, який розуміє, що не зможе конкурувати з агрохолдингами. За його словами, на відміну від ЄС (наприклад, тієї ж Польщі) де намагаються підтримати дрібних локальних виробників, в Україні їх намагаються позбутись.

«Своїми діями влада намагається ізолювати селян від землі. Що буде у результаті? Картопля в Україні буде по 8 євро. Голландська. Морква – турецька. Але не буде українських овочів, бо не буде селянина, який це вирощує, – каже Руслан Хомич. –  Так само як у приватні руки свого часу переходили обленерго і тепер ними володіють кілька сімей, буде і з землею. Років через п’ять кілька великих холдингів, які належатимуть кільком сім’ям, диктуватимуть ціни на хліб, м’ясо та все інше».   

Що таке мінімальне податкове зобов'язання на землю

МПЗ  це мінімальне зобов'язання зі сплати податків, які треба сплатити за користування (оренда, суборенда, емфітевзис, постійне користування) або володіння земельною ділянкою. Його вираховують за формулою залежно від грошової оцінки землі. Цього року його сплачуватимуть вперше. 

Обов'язок сплати МПЗ покладається на власника земельної ділянки, або на орендаря, якщо договір оренди зареєстрований належним чином. Якщо ФОП, що володіє сільгоспземлею сплатив більше податків, ніж сума МПЗ, то сплачувати цей податок не буде.

Не треба сплачувати МПЗ за земельні ділянки, що віднесені до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам і знаходяться у межах населених пункті.

Читайте також: «Одному з найбагатших міських голів Волині вручили нагороду».

Telegram Channel