Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
Польща викликала посла України через заяву Зеленського

Виступ президента Володимира Зеленського під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН 19 вересня.

Фото: Офіс Президента України.

Польща викликала посла України через заяву Зеленського

Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича через заяву президента Володимира Зеленського

МЗС Польщі офіційно підтвердило, що викликало Зварича й висловило «рішучий протест» щодо заяв президента Зеленського на Генасамблеї ООН про те, що деякі країни ЄС удавали солідарність, опосередковано підтримуючи росію.

Про це пишуть polsatnews та Onet.

За їхніми даними, це пов'язано з фрагментом виступу президента України на Генасамблеї ООН, у якому Зеленський розкритикував Польщу за введення зернового ембарго.

Польська сторона стверджує, що теза є неправдивою щодо Польщі і що тиск на Варшаву на форумах чи надсилання скарг до міжнародних трибуналів «не є відповідними методами вирішення суперечок між нашими країнами».

В МЗС Польщі також висловили сподівання, що як політика української влади, так і її публічна комунікація «відображатимуть реальний характер польсько-українських відносин, як поточних, так і історичних, беручи до уваги безпрецедентну допомогу, яку надають поляки українському населенню, а також весь спектр нашої доброї співпраці». 

Зазначимо, що у своєму виступі напередодні Зеленський казав, що Україна докладає всіх зусиль, щоб зберегти сухопутні шляхи експорту зерна, але «викликає занепокоєння те, як деякі наші друзі в Європі розігрують солідарність у політичному театрі, створюючи трилер із зерном».

«Може здатися, що вони грають свою роль, але насправді вони допомагають створити сцену для московського актора», — цитують Зеленського польські медіа.

Тим часом польський премʼєр-міністр Матеуш Моравецький пригрозив розширити список заборонених до імпорту продуктів з України, якщо Київ запровадить ембарго на овочі та фрукти з Польщі, як про це заявляли в Мінекономіки України.

Читайте також: «На Рівненщині перевірятимуть достовірність довідок військово-лікарських комісій: що відомо».

Telegram Channel