Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
В ОП кажуть, що команду про підрив мостів на Півдні мав давати не Зеленський

Володимир Зеленський.

Фото із сайту Президента.

В ОП кажуть, що команду про підрив мостів на Півдні мав давати не Зеленський

Військові побоюються, що їх хочуть «призначити» винними, - ЗМІ

У Генштабі заявляють, що розслідування щодо окупації Півдня чинить тиск на військове командування.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише BBC.

За даними журналістів, у військових колах побоюються, що їх хочуть «призначити» винними в окупації Півдня для швидкого задоволення запиту суспільства. «Адже, за їхніми словами, в цьому питанні, окрім дослідження подій початку війни, не менш важливим є дослідження подій, які відбувалися до самого вторгнення. Зокрема, як в цілому країна готувалася до війни, які рішення влада ухвалювала і не ухвалювала в цьому напрямку та що робила, щоб максимально посилити армію і підготувати її до оборони», - зазначають автори матеріалу.

Генерал-майор Андрій Соколов, який під час повномасштабного вторгнення командував управлінням військ «Південь» заявив, що замість чотирьох бригад, які за планом мали закривати кримський напрямок, в нього було лише півтори. «Військ для закриття усієї країни від Білорусі до Криму катастрофічно не вистачало. Тож, як вважає генерал, до війни в країні мали оголосити мобілізацію, або в інший спосіб стрімко збільшити чисельність армії», - зазначили у BBC.

Джерела видання у Генштабі кажуть ще й про те, що це розслідування чинить певний тиск на військове командування. В Офісі Президента неофіційно пояснили, що це ніякий не тиск, просто суспільство хоче знати відповіді на питання, хто ж винен. «Ми знаємо, є така справа, там фігурують військові. Треба з’ясувати, чому мости не були підірвані, а росіяни змогли так швидко зайти і окупувати Херсонщину. ... Є статут ЗСУ, військові мали діяти за цим статутом. Не президент має давати команду «Підривайте мости!», військові мали це зробити, виходячи з тієї обстановки, яка була на місці. Слідство має розібратися», - додало джерело в ОП. 

Telegram Channel