Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
За ініціативи фракцій «ЄС» місцеві ради по всій країні закликають владу залишити «військовий» ПДФО у громадах

Волинь-нова

За ініціативи фракцій «ЄС» місцеві ради по всій країні закликають владу залишити «військовий» ПДФО у громадах

Органи місцевого самоврядування по всій Україні ухвалюють звернення до влади, ініційоване «Європейською Солідарністю», щодо збереження «військового» ПДФО у бюджетах громад

Відповідні рішення вже ухвалила Закарпатська, Полтавська та Хмельницька облради, Луцька, Полтавська, Одеська, Хмельницька, Львівська, Черкаська та Чернівецька міська рада і ще майже три десятки місцевих рад Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Полтавської областей, Рівненської, Чернігівської та Черкаської областей.

Депутати наголошують, що вилучення «військового» ПДФО позбавить громади можливості допомагати бригадам за місцем дислокації, як вони роблять це зараз.

«Ми вважаємо, що ПДФО потрібно залишити громадам, бо громади можуть оперативніше допомагати Збройним силам України – ми тримаємо контакт із командирами бригад та військовослужбовцями, колеги – депутати служать у ЗСУ. І відповідно ми розуміємо, що відбувається на передовій і які у них потреби та чого бракує. Ми можемо на сесіях вирішити питання про проведення закупівель та передачу необхідного за актами військовослужбовцям та у військові частини, так і питання про виділення фінансування на їхні рахунки, щоб вони змогли за своїми запитами самостійно купувати обладнання: безпілотники, антидронові рушниці, автотранспорт та інше, бо Міноборони, як більш бюрократична структура, що знаходиться глибоко в тилу, найчастіше, на жаль, не розуміє реальних проблем бійців на передовій. Тому, безумовно, необхідно залишити громадам ПДФО, бо громади це проміжна ланка у тих структурах, які допомагають ЗСУ. Міноборони, громада, волонтери – кожен на своєму рівні вирішує певні проблеми, тому вибиваючи цю важливу ланку, а це 100 млрд. гривень на рік, створюється величезний мінус для забезпечення наших Збройних сил», – говорить голова фракції «Європейська Солідарність» в Одеській міськраді Олексій Потапський.

Також депутати зазначають, що місцева влада має ефективну комунікацію з підрозділами та може оперативніше проводити закупівлі.

«Зараз дуже багато маніпуляцій з боку центральної влади стосовно того, що місцеві громади недостатньо ефективно використовують військовий ПДФО, з іншого боку з боку місцевих громад ми також можем робити зауваження центральним органам влади стосовно того, наскільки ефективніше вони зможуть це робити і, головне, оперативніше. Місцеві громади швидше можуть приймати рішення і оперативніше закривати потреби військових», – сказала депутатка Луцької міської ради від «ЄС» Алла Доманська.

«Ініціатива щодо вилучення «військового» ПДФО з доходів місцевих бюджетів є не тільки незаконною, але й несправедливою. Наш обов’язок – підтримувати наших захисників, а не забирати фінансування, яке могло б бути використане для оперативного забезпечення військовослужбовців у наших громадах. На армію не вистачає коштів, тоді як інші напрямки, такі як серіали отримують фінансування? ПДФО повинно залишитися в місцевих громадах. Немає жодних обґрунтувань для цієї ініціативи», – зазначила депутатка Коломийської міської ради Галина Беля.

Крім того, громади потребують коштів для подолання наслідків повітряних атак росії на інфраструктурні об’єкти та житло людей і допомогу внутрішнім переселенцям.

«Полтавщина наразі є масштабним гуманітарним та медичним хабом, через який проходить великий потік людей. Серед них велика кількість внутрішньо переміщених осіб – це понад 300 тисяч людей. Переселенців, які нині на Полтавщині потрібно прийняти, поселити, нагодувати. І ця динаміка постійно змінюється. Більшість людей втратили майже усе: роботу, дім, майно, фінанси. Тому вся підтримка цим людям надається в основному з  місцевого бюджету. І ми як депутати розуміємо сьогодні, що кошти мають залишитися в громаді. Відібрані у місцевих громад кошти – це обмеження місцевого самоврядування, зрив децентралізації, що неприпустимо. І ми будемо робити все, щоб цього не сталося», – прокоментував депутат Полтавської облради, голова фракції «ЄС» Ігор Процай.

Нагадаємо, що Петро Порошенко та фракція «Європейської Солідарності» ініціювали альтернативний законопроєкт, який передбачає збереження ПДФО в громадах з умовою, що ці кошти будуть використовуватися для забезпечення місцевих бригад і їхніх потреб на передовій, а також на безпекові заходи у самих громадах.

Telegram Channel