Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Школяр із Волині розробив патріотичну гру і з нею виборов «золото» на міжнародній виставці винаходів

Фото: газета «Полісся».

Школяр із Волині розробив патріотичну гру і з нею виборов «золото» на міжнародній виставці винаходів

В основу розробки хлопець поклав тему українського козацтва

Одинадцятикласник Камінь-Каширського ліцею №1 ім. Євгена Шабліовського Тарас Гембік розробив патріотичну комп’ютерну гру «Cossack Steppes» («Козацькі степи»), з якою взяв участь у міжнародній виставці винаходів INOVA в Хорватії і здобув «золото».

 

 «Після виступу Володимира Зеленського в День єднання 16 лютого 2022 року, коли весь світ говорив про можливий початок війни росії проти України, я був сильно мотивований створити щось, що популяризувало б українську державу, культуру, історію. Адже наш північно-східний сусід завжди прагнув знищити нашу самобутність, привласнюючи все українське собі.

Тому створив комп’ютерну гру саме про козаків, бо вони – ключовий момент в історії України: це сильні, вольові люди, борці за Україну», – розповідає Тарас.

Козацтво, до речі, вважають феноменом світової історії – ця соціальна сила унікальна тим, що своєрідне військово-політичне формування, засноване народом для захисту українських земель від численних завойовників, розвинулось у самостійне державне утворення. Тож нова гра про козаків, на думку юного розробника, якраз актуальна.

Про це пише газета «Полісся».

«Я поставив високу планку для своєї розробки – вирішив зробити її максимально реалістичною, такою, як сучасні ігри «ААА» великих компаній, наприклад, GTA V, Cyberpunk.

А для цього потрібно передати усі елементи і деталі побуту, природи, зброї і т.д.

У цьому стали в нагоді базові знання, які отримав з курсів Малої академії наук та поради, які давав вчитель інформатики Тішков Сергій Володимирович. Втім, оскільки я один займаюся цією розробкою і не маю фінансування, створення гри затягнулося», – зауважує Тарас.

 

 Та після перемоги на міжнародній виставці винаходів хлопець сподівається, що і спонсор знайдеться, і айтішники-однодумці долучаться до його команди.

У Хорватії він познайомився з тайванцями, камбоджцями, хорватцями, котрі готові продовжити спілкування, а хорватці – навіть допомогти з подальшою розробкою «Cossack Steppes».

Після цього гра юного програміста зможе вийти у світ та, віримо, набути популярності. Бо ж протягом останніх десятиліть відеоігри стали чи не головним феноменом розваг.

Читайте також: Луцькі школярі вибороли першість у міжнародних змаганнях у Польщі.

Реклама Google

Telegram Channel