Курси НБУ $ 38.48 € 41.54
На Волині дитина захворіла на небезпечну інфекційну хворобу

Перед вживанням продукти слід добре мити та піддавати термічній обробці.

Фото ілюстративне / facebook

На Волині дитина захворіла на небезпечну інфекційну хворобу

У Володимирі зафіксували випадок лістеріозу

Сьогодні на комісії ТЕБ і НС повідомили, що у громаді зафіксований випадок захворювання на небезпечну інфекційну хворобу лістеріоз, про що доповіла завідувачка відділення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами Володимирського районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Світлана Мисинчук.

Про це пише Твій Володимир.

Хворобу підтверджено лабораторно, дитина проходить курс лікування.

Вирішено провести дослідження харчових продуктів, ґрунту, вмісту вигрібної ями на території домогосподарства на предмет виявлення бактерії, а також обстежити контактних осіб, які уже дали згоду на проведення аналізів.

Оскільки розповсюдниками хвороби є тварини, передусім гризуни, буде проведено дератизацію у закладах освіти, а також у багатоквартирних житлових будинках.

Мешканців громади застерігають від придбання на стихійних ринках овочів та фруктів, а особливо – молочної та кисломолочної продукції, яка може бути зараженою. Перед вживанням усе слід добре мити та піддавати термічній обробці.

Довідка:

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами лістерія моноцитогенес. Ці бактерії широко розповсюджені у природі, їх знаходять у ґрунті, піску, воді. Резервуар лістерій – досить великий: це можуть бути дикі гризуни, сільськогосподарські тварини (особливо вівці і свині), домашні і дикі тварини (бродячі коти і собаки), а також дикі птахи, в тому числі голуби. Продукти харчування – молоко, м'ясо, риба, овочі, фрукти для збудника – просто відмінне живильне середовище для росту мікроорганізмів. У Центрі громадського здоров'я зазначили, що зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами та птахами, доглядом за ними, при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, особливо придбаний на стихійних ринках), через овочі і фрукти. 

Від людини до людини лістерії можуть передаватися фекально-оральним шляхом, тому дуже важливо дотримуватись правил гігієни і ретельно мити руки. Хвороба характеризується ураженням центральної нервової системи, септичними проявами, абортами, маститами або перебігає у формі безсимптомного носійства.

За першими симптомами вона схожа на харчове отруєння. 

Читайте також: На Волині, щоб врятувати 72-річну бабцю Марію, їй... зупинили серце.

Telegram Channel