Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
28 жовтня: яке сьогодні свято й що не можна робити

Мирного дня вам, люди!

Фото ілюстративне.

28 жовтня: яке сьогодні свято й що не можна робити

28 жовтня за новим церковним календарем згадують святу Параскеву Іконійську, відому як Параскева П'ятниця

Параскева народилася в III столітті, в сім'ї сенатора в місті Іконій (сучасна Туреччина). Сім'я Параскеви була багатою, але дівчина з юних років вела аскетичний спосіб життя. Її батьки були християнами й особливо шанували п'ятницю - день хресних страждань Ісуса Христа, тому назвали доньку Параскевою (у перекладі з грецької - «приготування до суботи»).

Про це повідомляє УНІАН.

Параскеву також виховали в християнських традиціях, вона рано осиротіла, але не полишила віру. Це були часи правління імператора Діоклетіана, який влаштовував гоніння на християн. Потрапила під них і Параскева - вона відмовилася поклонятися язичницьким ідолам і стала жертвою мучителів. Після жорстоких тортур дівчину стратили.Прикмети цього дня говорять про те, якою буде зима і погода найближчим часом:

= сонце на сході в хмарах - до негоди;

= небо ясно-синє, комахи не сховалися і тьмяні зірки вночі - до теплої зими;

= вечірнє небо чисте, а місяць у багряному світінні - зима буде морозною і сніжною;

= сніг випав цього дня - наступного року буде багатий урожай хліба.

У народному календарі 28 жовтня - свято Параскева П'ятниця, Параскева Льняниця. З цього дня за старих часів починали м'яти і тріпати льон, за традицією перший пучок льону освячували в церкві і прикріплювали біля ікони святої.

Що сьогодні не можна робити:

= лаятися, з'ясовувати стосунки з родичами, чоловіками;

= лихословити, бажати зла;

= відмовляти в допомозі.

За народними прикметами цього дня, також не можна багато сміятися - вважається, що в старості будеш багато плакати. Жінки цього дня не працювали - заборонялося прати, а також шити, в'язати, вишивати і прясти.

Що можна робити 28 жовтня

Святу Параскеву здавна вважали жіночою заступницею, а її образ у домі приносить благополуччя і щастя, береже від нечисті та хвороб. Його було заведено прикрашати квітами і травами, які також вважалися цілющими: їх прикладали до хворого місця, готували з них цілющі відвари, у настоях купали дітей, щоб не хворіли.

Святій Параскеві моляться про вдале заміжжя, сімейне благополуччя, про дітей, легкі пологи і здоров'я майбутньої дитини, а також просять підказати вихід із важкої життєвої ситуації. Також свята Параскева вважається покровителькою полів і худоби.

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анна, Панас, Наум, Степан, Терентій, Тимофій, Микола, Іван, Максим, Арсеній.

Читайте також: «Якою буде погода на Волині 28 жовтня».

Telegram Channel