Курси НБУ $ 38.48 € 41.54
У Луцьку учні однієї зі шкіл під час тривоги знаходилися у підтопленому укритті (Відео)

Укриття у Луцькому ліцеї №4.

Фото: suspilne.media.

У Луцьку учні однієї зі шкіл під час тривоги знаходилися у підтопленому укритті (Відео)

Під час повітряної тривоги у суботу, 28 жовтня, учні 4-го ліцею Луцька перебували в затопленому водою укритті

Відео з водою на підлозі у соцмережі виклали батьки.

Як розповіла мама двох школярок Олена Середюк, діти перебували у підтопленому приміщенні дві години, про це пише Суспільне.

«Коли я зайшла, я була шокована, — говорить Олена Середюк. — Діти сидять у воді, на кріслах, ці випари, дихати немає чим. В укритті, оскільки їх багато, температура висока, та вода випаровується. Почали її вибирати після того, як я сказала, що буду це питання підіймати. Ніхто не каже, що нам прикро, що так сталося, що ми привели у цю воду дітей».

Як додала мама школярок, у школі є інші укриття, але 28 жовтня там було зачинено.

Того дня у школі було орієнтовно три сотні учнів. Як заступниця директора 4-го ліцею Ірина Дмитренко, того дня вона чергувала, дітей направляла до укриття зі школи.

«Коли я почула особисто, що є вода, я попросила вчителів розсадити дітей по сухих місцях. Тому що переводити дітей в укриття через двір – це теж не є зовсім безпечно», — зазначила заступниця директора.

Заступник директора з господарської роботи Василь Ярмолюк каже: таке у навчальному закладі сталося вперше через сильні дощі. З його слів рівень води в укритті сягав орієнтовно 3-4 сантиметри. «Між стиками, між фундаментними блоками просочується вода і вона по нижній циркуляції йде сюди», — каже він.

Нині води в приміщенні уже немає.

Влітку біля будівлі замінювали трубу, вода зібралася у місці, де просіла земля. «Весь водостік з будівлі йде у двір школи, а там водовідведення немає. Ми далі розрівняємо, зробимо підвищення і вода, в цьому напрямку не буде у всякому разі йти, буде йти по асфальтовому покриттю», — говорить Василь Ярмолюк.

Зі слів керівника міського департаменту освіти Віталія Бондаря, подібні підтоплення укриттів у школах і дитсадках — не критичні.

«Кожне укриття розміщене в підвальних приміщеннях, їх періодично підтоплює. Тим паче з п'ятниці на суботу був проливний дощ, це ґрунтові води. Просочення відбувається в закладах освіти і таке допускається в межах необхідного і допустимого. Ніяких порушень особливих немає щодо діяльності керівника закладу освіти чи якоїсь халатності», — вважає Віталій Богдар.

Читайте також: Медикині Волині зобов'язані стати на військовий облік (Відео).

Telegram Channel