Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
Порошенко в ефірі CBC пояснив, чому для США важливо підтримувати Україну до перемоги

Петро Порошенко.

Фото Європейська солідарність.

Порошенко в ефірі CBC пояснив, чому для США важливо підтримувати Україну до перемоги

Петро Порошенко, який бере участь у Міжнародному безпековому форумі у канадському Галіфаксі, в ефірі телеканалу СВС заявив, що люди у США, обʼєднані цінностями свободи і демократії, підтримують допомогу Україні до її перемоги

Відповідаючи на запитання щодо гальмування фінансової допомоги у Палаті представників Конгресу США, Порошенко сказав: «Я зберігаю оптимізм. Я мав можливість поговорити з сенаторами та конгресменами від двох партій. Вони сповнені рішучості голосувати, підтримувати Україну і продовжувати свою підтримку. У цій ситуації ми не погоджуємося з тим, що досить невелика група популістів може зруйнувати підтримку двох партій, переважної більшості американського народу та американського Конгресу. Тому я налаштований оптимістично», інформує eurosolidarity. 

«Я не можу погодитися з тим, щоб океан глобальної підтримки України міг звузитися до річки, а потім до струмка. Бо це призведе до повної поразки світу. Тому що ми боремося не лише за наш суверенітет і територіальну цілісність, ми боремося за свободу, за демократію. І допомога Україні всього вільного світу, усіх держав-членів НАТО – це інвестиція у їх власну безпеку, у власну військову оборону, у промисловість. Нам потрібна зброя, але ця зброя, яку постачають США, Канада, буде замінена, а гроші залишаться в країні», – зауважує Порошенко.  

«Ці дискусії – це ціна демократії. Ми повинні навести аргументи, які приводять до рішення. Але моє запитання: чи робить демократія нас слабшими? Це саме те, на що розраховує путін. Або демократія робить нас сильнішими. І представники, які були обрані народом США, який без сумніву об’єднаний цінностями, розуміють, що вони підтримують Україну, що вони голосують за підтримку США. Або вони мають альтернативну позицію? Тоді вони підтримують росію», – пояснює Петро Порошенко.  

«Тут сірої зони немає. Це як на велосипеді. Ви можете або їхати, або впасти. Тут неможливо залишатися посередині. Ви або можете разом з путіним взяти відповідальність за злочини в Бучі, за злочини в Маріуполі, за десятки тисяч мирних українських громадян, яких убив путін. Або бути на світлому боці демократії і свободи і зробити усе можливе, щоб привести нас до нашої спільної перемоги. Бо це була б не просто перемога України.  Це була б перемога всього вільного світу», – переконаний пʼятий Президент.  

«Я не сумніваюся, що об’єднані цінностями люди в США, Канаді, Європі, у всьому світі, безперечно, роблять усе можливе, щоб привести нас до цієї перемоги. Україна, в будь-якому випадку, платить за це найбільшу ціну.  Життями наших воїнів, життями наших людей», – говорить Порошенко. 

Telegram Channel