Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Луцьк на армію витратив більше, ніж на бруківку

Акція протесту у Луцьку.

Фото Укрінформ.

Луцьк на армію витратив більше, ніж на бруківку

Таких обласних центрів в Україні – лише два, крім Луцька це Житомир

Минулого тижня Володимир Зеленський підписав закон, яким у міст забирають «військовий» ПДФО. Рішення ухвалено, але дискусія про доцільність цього кроку триває. Forbes проаналізував, скільки грошей на підтримку обласних бригад ТрО виділяли міста протягом девʼяти місяців 2023-го і як ці суми співвідносяться з витратами на благоустрій самих обласних центрів.

 

 Лише Житомир чітко віддає перевагу обороні, а не благоустрою: 547 млн грн та 246 млн грн відповідно. Це становить 8,7% та 3,9% від видатків бюджету. Ще одне місто, Луцьк, фінансує оборону та благоустрій майже паритетно: 156 млн грн та 152 млн грн відповідно. Решта обласних центрів витрачають на благоустрій набагато більше. 

В абсолютних цифрах найбільше фінансування обох напрямів у Дніпрі: 1,4 млрд – на оборону і 3,2 млрд – на благоустрій. У частці від усього бюджету найбільше на благоустрій витратили Чернівці – майже 19%, на тероборону витратили лише 0,1%, або 5 млн грн. 

У Харкові, Ужгороді та Херсона видатки на тероборону знайти не вдалося. Хоча Херсон і на благоустрій виділив лише 8 млн грн, що схоже на фінансування самих лише зарплат. Натомість у Харкові на благоустрій заплановано майже 1 млрд.

Мер Луцька Ігор Поліщук так прокоментував дані дослідження:

«Луцьк в числі лідерів витрат на ЗСУ, при тому, що розмір отриманого військового ПДФО в нашій громаді найменший серед усіх обласних центрів. Більше Луцька на оборону витратили лише мільйонники - Дніпро, Одеса, Львів та міста з великим обсягом військового ПДФО - Житомир та Полтава.

Разом з тим, Луцьк в числі міст, де найменше витратили на благоустрій та бруківку. Менше Луцька витратили лише Ужгород та Кропивницький».

Telegram Channel