Курси НБУ $ 38.35 € 41.56
Мобілізація: скільки разів можна бронювати одного працівника

Бронь дає відстрочку від мобілізації.

Фото із сайту unian.ua.

Мобілізація: скільки разів можна бронювати одного працівника

Зараз призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. За законом в цей час деякі чоловіки призовного віку мають право на відстрочку від призову. Це стосується і заброньованих робітників.

Адвокат Андрій Карпенко в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» пояснив, скільки разів можуть бронювати одного працівника. За його словами, кількість разів бронювання одного робітника нормативно не обмежена.

«Бронь» видається на 6 місяців, тож якщо її термін вийшов і його не було продовжено відповідною постановою уряду, то керівники підприємств повинні знову подавати документи на бронювання своїх співробітників. Одну особу у такому разі потрібно бронювати декілька разів, тобто процедура продовження бронювання є аналогічною процедурі самого бронювання.

Бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період (стаття 24 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» ).

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

= в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;

= на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);

= на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;

= на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Зазначені вище військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

Порядок та організація бронювання, переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Під час дії воєнного стану бронювання військовозобов’язаних може також здійснюватися за списком військовозобов’язаних, поданим у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку відповідним органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією, зазначеними в ч. 1 ст. 25 Закону.

На військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню за переліками посад та професій, військовими комісаріатами за місцем розташування підприємств оформлюються посвідченням про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік.

З питань, що пов'язані з бронюванням військовозобов'язаних за підприємствами, останні звертаються до міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій та до військових комісаріатів за місцем знаходження підприємств.

В умовах правового режиму воєнного стану бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення, здійснюється відповідно до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76.

Зараз призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки.

Читайте також: Ухилянт від призову переодівся в бабусю і катався на лижах центром Львова (Відео).

Telegram Channel