Курси НБУ $ 38.31 € 41.54
У Луцькому зоопарку на Волині прихистили лебедя з вадами розвитку

Лебідь із Теремнівського ставка від четверга – у Луцькому зоопарку.

Фото з фейсбук-сторінки Луцького зоопарку.

У Луцькому зоопарку на Волині прихистили лебедя з вадами розвитку

Аби стан птаха, котрого прихистили, покращився, йому потрібно надавати допомогу, а саме: ліки, вітаміни та харчі, наголосили в Луцькому зоопарку

У комунальному закладі «Луцький зоопарк» прихистили лебедя з вадами розвитку, який раніше оселився та Теремнівських ставках.

Впродовж шести днів грудня це вже четвертий лебідь, якого доправили в зоопарк, інформує Суспільне.

Як сказано на Facebook-сторінці звіринця, птаха упіймали 7 грудня з допомогою сачка, коли той був поблизу берега, та відвезли в зоопарк для надання допомоги та нагляду.

Птаха упіймали 7 грудня з допомогою сачка, коли той був поблизу берега. Фото – Луцький зоопарк.
Птаха упіймали 7 грудня з допомогою сачка, коли той був поблизу берега. Фото – Луцький зоопарк.

 Що з лебедем та чому врятувати можна не всіх пернатих

Раніше відловити цього птаха без спеціального спорядження було неможливо, зазначили в зоопарку, тож працівники стежили за ним ще з вересня, періодично навідуючись до водойми.

У пернатого немає поранень, але є інші проблеми зі здоров'ям: фізичні ушкодження, які не вилікувати. Як додали в Луцькому зоопарку, ще одна вада розвитку у лебедя, котру спричини люди – це перегодовування.

«Попередній огляд показав, що у птаха є давні ушкодження, що вплинули на його ріст і розвиток. Можна припустити, що хтось пробував його відловити пташеням і дуже викрутив суглоб. Це спричинило значну деформацію крила, тож на ньому навіть пір’їни ростуть неправильно», – сказано в дописі.

Ось такі вади має лебідь. Фото – Луцький зоопарк.
Ось такі вади має лебідь. Фото – Луцький зоопарк.

 Нині  птах перебуває на карантині під наглядом ветеринара Луцького зоопарку. Чи зможе він повернутися у природу наразі невідомо. Якщо лебідь залишиться у зоопарку, то буде мешкати разом з іншими лебедями на тамтешній водоймі, сказано в дописі.

Врятувати усіх птахів, зазначили у звіринці, не можуть: бувають безвихідні ситуації, коли допомогу надавати уже пізно.

Як лучани можуть допомогти птаху, якого прихистив Луцький зоопарк

Аби стан птаха, котрого прихистили, покращився, йому потрібно надавати допомогу, а саме: ліки, вітаміни та харчі, наголосили в Луцькому зоопарку. Для цього жителі громади можуть принести в зоопарк зерно або надіслати благодійну пожертву.

«Усі, хто переймався долею саме цього лебедя, що відучора в нас, таки мають шанс йому допомогти. Бо птах від того, що ми просто будемо дивитися на нього, не одужає. Заодно й інших наших підопічних підтримаєте!» – додали у звіринці.

Більше цікавих і найсвіжіших новин Волині шукайте на нашому телеграм-каналі Volyn Nova.

Читайте також:

Telegram Channel