Курси НБУ $ 38.16 € 41.26
Новий голова Комітету з питань свободи слова назвав пріоритетні напрями роботи

Очільник Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Фото: Facebook / Ярослав Юрчишин.

Новий голова Комітету з питань свободи слова назвав пріоритетні напрями роботи

Серед них — перешкоджання фейкам та журналісти в полоні

Глава комітету запевнив, що в межах своєї компетенції буде відстоювати права медійників на доступ до інформації.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. 

«Більше свободи та менше перешкод у журналістській діяльності.Напади на журналістів, спроби затулити камери під час зйомок, погрози тощо вважаю категорично неприпустимими», — наголосив Юрчишин.

Наступний його пріоритет — докласти зусиль, аби звільнити українських медійників з російського полону. 

Також Юрчишин пообіцяв працювати над перешкоджанням фейкам.

«Ви не раз чули про поширення неправдивої інформації від анонімних телеграм-каналів. СБУ вже викривала цілі мережі, що працювали на ворожі спецслужби. Моя особиста порада: довіряйте тільки офіційним джерелам комунікації та ЗМІ з хорошою репутацією», — каже новий керівник Комітету. 

У межах цього напряму роботи Юрчишин заявив, що планує пропрацювати з Міністерством освіти і науки питання курсу медіаграмотності та наголосив: «Критичне мислення найкращий захисник від фейків та роспропаганди». 

«Працювати в Комітеті, який настільки втратив довіру — це виклик, але зараз саме той час, коли потрібно брати на себе відповідальність. Незалежні медіа відіграють ключову роль у демократичній країні під час війни. Свобода слова є непорушною цінністю українців та однією з головних вимог на вступ до Європейського Союзу. Тож, до справи», — підсумував новопризначений очільник Комітету.

Водночас Юрчишин зауважив, що залишає Комітет з питань антикорупційної політики «лише офіційно» і пообіцяв, що продовжить підтримувати незалежність антикорупційних органів.

Більше цікавих і найсвіжіших новин Волині шукайте на нашому телеграм-каналі Volyn Nova.

Читайте також:

Telegram Channel