Курси НБУ $ 39.83 € 43.11
Обійняла посаду «замміністра освіти і науки Запорізької області» – жительку Мелітополя засудили до 7 років позбавлення волі за колабораційну діяльність

Фото: Пресслужба Волинської обласної прокуратури.

Обійняла посаду «замміністра освіти і науки Запорізької області» – жительку Мелітополя засудили до 7 років позбавлення волі за колабораційну діяльність

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Волинської обласної прокуратури суд визнав 39-річну жительку міста Мелітополя Запорізької області винуватою у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України)

Слідство встановило, що восени 2022 року жінка добровільно обійняла посаду першого заступника так званого «міністра освіти і науки Запорізької області» в складі окупаційної адміністрації держави-агресора на тимчасово окупованих територіях.

Працюючи на псевдопосаді, вона забезпечувала реалізацію незаконної державної політики окупантів у галузях освіти і науки, просувала ідеї «руского міра», здійснювала пропаганду з метою дискредитації дій української влади, а також виконувала інші функціональні обов’язки, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України.

Суд призначив їй покарання у виді семи років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління та контролю, підприємствах державної чи комунальної власності та займатися освітньою та виховною діяльністю на строк 15 років і з конфіскацією майна.

Спеціальне досудове розслідування: УСБУ у Волинській області.

Пресслужба Волинської обласної прокуратури

Читайте також: У Рівненському районі водій «під мухою» пропонував хабар.

Реклама Google
 

Telegram Channel