Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Що думають у парламенті про мобілізацію жінок

к повідомлялося, із 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають ставати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували.

Фото ілюстративне.

Що думають у парламенті про мобілізацію жінок

Жінки можуть вступити на військову службу за власним бажанням. Ніхто не збирається змушувати їх мобілізовуватися

На цьому полковник Служби безпеки України, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко (парламентська фракція «Голос») наголосив в інтерв‘ю Укрінформу.

«Міноборони нам пропонувало закріпити обовʼязкову постановку (жінок – ред.) на військовий облік. Це не значить, що жінки мають мобілізовуватися. Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що на облік мають ставати тільки жінки з медичною освітою, всі інші – за власним бажанням. Все, питання закрите. Якщо жінка хоче, вона йде у військкомат і мобілізовується. Їй ніхто не забороняє служити. У нас зараз багато жінок служать, виконують обов'язок перед державою, але за власним бажанням. Змушувати їх ніхто не збирається», – зазначив Костенко.

Він нагадав, що Президент України Володимир Зеленський нещодавно сказав, що не підпише законодавчий акт, який передбачатиме мобілізацію жінок. Також, за його словами, 90% членів Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки проти повернення до цього питання.

«Ми це вже проходили два роки тому. Пам’ятаєте, яка була реакція? Навіщо знову це робити? Я думаю, що це питання зніметься під час напрацювання комплексного плану проведення мобілізації в Україні, і більше ми до нього повертатися не будемо», – додав секретар оборонного парламентського комітету.

Як повідомлялося, із 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають ставати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували.

Читайте також: «Лукашенко почав погрожувати Україні через відмову вести переговори з РФ (Відео)».

Реклама Google
 

Telegram Channel