Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Байден про нічну атаку: «Це суворе нагадування світу, що мета Путіна – знищити Україну»

Джо Байден.

Фото Гордон.

Байден про нічну атаку: «Це суворе нагадування світу, що мета Путіна – знищити Україну»

Президент США Джо Байден засудив одну із найбільших повітряних атак на Україну із початку війни, яку розв'язала країна-агресор Росія

 Його заяву опублікували 29 грудня на сайті Білого дому.

«Це суворе нагадування світу про те, що майже за два роки цієї руйнівної війни мета [президента РФ Володимира] Путіна залишається незмінною. Він прагне знищити Україну і підпорядкувати собі її народ. Його необхідно зупинити», – ідеться в заяві, пише «Гордон».
Байден зазначив, що для захисту від атаки Україна розгорнула системи протиповітряної оборони, які Сполучені Штати, союзники і партнери надали Україні. За його словами, американський народ може пишатися життями, які США допомогли врятувати.

«Але якщо Конгрес не вживе термінових заходів у новому році, ми не зможемо й надалі скеровувати зброю і життєво важливі системи протиповітряної оборони, необхідні Україні для захисту свого народу. Конгрес має активізуватися і діяти без подальшої тяганини», – ідеться в заяві.

За словами президента США, ставки в цій боротьбі виходять далеко за межі України і стосуються НАТО, безпеки Європи та майбутнього трансатлантичних відносин.

«Путін не просто намагався знищити Україну, він також погрожував деяким нашим союзникам по НАТО. Коли диктаторам і автократам дають можливість грубо діяти в Європі, зростає ризик того, що Сполучені Штати будуть безпосередньо втягнуті в цю ситуацію. І наслідки відображуються у всьому світі. Саме тому Сполучені Штати згуртували коаліцію із більше ніж 50 країн для підтримки оборони України. Ми не можемо підвести наших союзників і партнерів. Ми не можемо підвести Україну. Історія суворо засудить тих, хто не зможе відповісти на заклик свободи», – наголосив Байден.

Реклама Google

Telegram Channel