Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Ракета з українським прапором полетіла на Місяць (Відео)

Ракета Vulcan Centaur від United Launch Alliance стартувала зі станції космічних сил Флориди на мисі Канаверал у понеділок о 2:18 ранку за східним часом (07:18 GMT).

1908173098

Фото: CHANDAN KHANNA

Ракета з українським прапором полетіла на Місяць (Відео)

У США запустили на Місяць ракету з українським прапором і мапою на борту

Ракета-носій Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance (ULA) здійснила свій перший політ 8 січня зі станції Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді, повідомляє Space.

Про це пише інтернет-видання Українська правда.

Приблизно через 50,5 хвилин після запуску від ракети від’єднався основний вантаж – місяцехід Peregrine, на борту якого є металева пластина із прапором України. 

Якщо все піде добре, місяцехід сяде на природний супутник Землі у лютому. 

Це буде перше повернення США на Місяць з часів місії «Аполло-17» в 1972 році, а також – перша в історії висадка на Місяць приватної компанії.

«Я настільки схвильований, що не можу це передати. Поки що це абсолютно прекрасна місія повернення на Місяць», –  президент і головний виконавчий директор ULA Торі Бруно після запуску Peregrine.  

Компанія Spacebit представила копію металевої пластини з прапором президенту Володимиру Зеленському у 2021 році. Фарби на пластині можуть витримувати екстремальні температурні умови сотні років. 

Окрім цього, посадковий модуль Peregrine (сапсан – з англ.) від компанії Astrobotic перевозить інший важливий вантаж, серед якого 5 наукових інструментів NASA.

За словами гендиректора Spacebit Павла Танасюка, вантаж складається з різних матеріалів, що включають метали та різноманітні космічні покриття.

Також на борту Peregrine є людські останки, відправлені компаніями, що займаються «космічними похованнями».

Нагадаємо, раніше місія була запланована на 2022 рік, але її перенесли через підготовчі роботи компанії United Launch Alliance.

У День Державного прапора минулого року засновник космічної компанії Spacebit Павло Танасюк повідомив, що відправить прапор України на Місяць наприкінці 2023-го.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Горе з розуму: Ілон Маск вживає наркотики.

Реклама Google

Telegram Channel