![Волинські прокурори перешкодили громадянам держави-агресора позбутися часток у статутному капіталі українського підприємства](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/m/wv/cdjxnt-g4pd4awmny23nejqt4p6esoly4fpywvm.jpg)
Нині всі реєстраційні дії реєстратора скасовані.
Волинські прокурори перешкодили громадянам держави-агресора позбутися часток у статутному капіталі українського підприємства
За втручання прокуратури трьом громадянам російської федерації не вдалося незаконно вивести за кордон корпоративні права українського підприємства з капіталізацією понад 180 мільйонів гривень
У березні 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації», згідно з якою накладено мораторій на відчуження майна особами, пов’язаними з державою-агресором, крім безоплатного відчуження на користь держави Україна.
Прокурори ж з'ясували, що троє громадян рф, яким належало по 5 відсотків частки статутного капіталу зареєстрованого в Україні підприємства, капіталізація якого нині складає понад 180 мільйонів гривень, під час дії мораторію – у серпні 2022 року – відчужили їх на користь іноземної юридичної особи.
У подальшому Господарський суд Волинської області своїм рішенням зобов`язав державного реєстратора провести державну реєстрацію таких змін до відомостей про власників підприємства.
Втрутившись у ситуацію, прокурори оскаржили це рішення суду – і суд апеляційної інстанції його скасував.
Верховний суд пристав на позицію прокуратури та відхилив касаційну скаргу підприємства, залишивши в силі рішення суду апеляційної інстанції.
Нині всі реєстраційні дії реєстратора скасовані.
Відтак реалізувати оборудку і змінити власника майна, яке згодом може забезпечувати відшкодування Україні збитків від війни, не вдалося.
Пресслужба обласної прокуратури
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
Читайте також: Світить до 7 років за ґратами: на Волині припинили «бізнес» з продажу зброї.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)