Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Без допомоги Заходу в Україні можуть розпочатися труднощі з виплатою зарплат і пенсій

Уряд уже розглядає скасування запланованої на 1 березня індексації пенсій, якщо західні кошти так і не надійдуть.

Фото: фейсбук.

Без допомоги Заходу в Україні можуть розпочатися труднощі з виплатою зарплат і пенсій

Якщо найближчими місяцями США та ЄС не нададуть Україні фінансової допомоги, країні доведеться вживати «болючих економічних заходів» і запустити «друкарський верстат»

Українська влада може протриматися ще кілька місяців, почавши затримувати зарплати або взявши ще більше позик. На перші місяці 2024 року Києву має вистачити 2 млрд доларів, які надав МВФ. 

Але після цього для покриття дефіциту необхідно буде друкувати гроші.

Про це інформує Економічна правда з посиланням на видання The Wall Street Journal

Києву вже необхідні кошти для підтримки роботи уряду, виплати зарплат, пенсій і субсидування. Як зазначає WSJ, без фінансової підтримки Заходу українська економіка повернеться в режим «виживання». Про це заявила міністр економіки країни Юлія Свириденко. 

За її розрахунками, без іноземної допомоги Києву доведеться затримати виплати зарплат 500 тис. держслужбовців і 1,4 млн педагогічних працівників, а також пенсій 10 млн пенсіонерів.

Президент Володимир Зеленський раніше також попереджав, що якщо Захід не надасть фінансової допомоги, український уряд не зможе платити пенсії. 

Уряд уже розглядає скасування запланованої на 1 березня індексації пенсій, якщо західні кошти так і не надійдуть. 

За словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, тоді на виплату базової суми пенсій грошей має вистачити за рахунок податків. Але на допомогу біженцям коштів уже буде недостатньо.

У 2024 році дефіцит бюджету України сягне 40 млрд доларів. Більшу частину цієї суми - 30 млрд доларів - уряд країни розраховує покрити за рахунок допомоги союзників. Від ЄС Київ очікує отримати 18 млрд доларів, від США - 8,5 млрд доларів, а від МВФ - 5,4 млрд доларів. Суму, що залишилася, мають надати Велика Британія і банки розвитку.

Однак поки що Вашингтону і Брюсселю не вдається узгодити фінансову допомогу Україні на 61,4 млрд доларів і 50 млрд євро відповідно.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: /Луцьк отримав гуманітарну допомогу від першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди

Реклама Google

Telegram Channel