Курси НБУ $ 39.92 € 43.31
Двох видатних операторів дронів кинули на штурм з автоматами, і вони загинули у бою. Залужний відреагував

Бутусов: двох операторів дронів 74-го кинули на штурм з автоматами, і вони загинули у бою (фото ілюстративне).

Волинь-нова

Двох видатних операторів дронів кинули на штурм з автоматами, і вони загинули у бою. Залужний відреагував

Про цей випадок розповідає відомий військовий журналіст Юрій Бутусов

Двох видатних операторів дронів 74-го розвідувального батальйону кинули на штурм з автоматами, і вони загинули у бою.

З одним з них ми спілкувались, і я не зробив інтервʼю з цим реальним героєм тільки тому, що йому це заборонили, пише Бутусов.

Ціль атаки була – відбити спостережний пункт батальйону, який довелось залишити, тому що ця тимчасова та не укріплена позиція була повністю зруйнована артилерією противника. Атака абсолютно не відповідала обстановці на тій ділянці фронту, де сили противника переважають. Але командування 74-го розвідбата це не врахувало, і замкомбата позивний «Первак» відправив дроноводів в атаку з автоматами.

В результаті заборони бійцям знищити противника та супроводжувати атаку дронами, штурмова група атакувала без підтримки, зазнала важких втрат, і завдання не було виконано.

Загинули люди, які знищили багато ворогів та врятували багато життів на цій війні. Це війна дронів – і ті командири, які не хочуть воювати дронами, а віддають безвідповідальні накази та звітують за свою активність життями підлеглих є професійно непридатними, і не гідними керувати бойовими підрозділами.

На жаль, через відсутність в армії компетентних службових розслідувань, через відсутність натівської процедури After action rewiew, випадки направлення у штурмовики операторів дронів непоодинокі і продовжуються.

Звертаю увагу, що у нас військове командування багато говорить про війну дронів, але не вживає заходів, щоб посилювати та захистити від некомпетентних командирів операторів дронів.

Вважаю, що керівництво ЗСУ нарешті має звернути увагу на бездіяльність у цьому питанні, та видати наказ про заборону проведення штурмових дій без супроводу дронами та застосовувати операторів дронів для будь-яких інших завдань. Бо інакше для кого взагалі Генштаб пише красиві доктрини.

Прошу звернути увагу, Валерій Залужний.

На допис у Facebook відреагував головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Головком відповів коментарем ++.

Реклама Google

Telegram Channel