Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
У школі на Волині відкрили пам’ятну дошку полеглому Герою

У Боровичівській школі з`явилась уже друга пам’ятна дошка.

Фото: Фейсбук.

У школі на Волині відкрили пам’ятну дошку полеглому Герою

У селі Боровичі Колківської громади відбулось відкриття меморіальної дошки полеглому захиснику Івану Козаку

Іван Анастасійович - сержант, який ще з 2014 брав участь в АТО, а з початком повномасштабного вторгнення росії, як службовий 63-тьої окремої бригади. Загинув Герой - 11 вересня 2022 року поблизу с. Широке, Баштанського р-ну, що на Миколаївщині.

Про це інформує Колківська селищна об'єднана територіальна громада.

«Пам’ять…Таке коротке слово. Вона нетлінна і вічна… Пам’ять! Гірка пам’ять! Вона ніколи не згасне!  А пам’ятні дошки - як символ про тих, хто пройшов війну, хто своїми грудьми прикривав рідну землю. Час, немов перевіряючи на міцність, піддає нас новим і новим випробуванням. Немає нічого важливішого, ніж життя людини, а життя, яке віддане за свою Батьківщину, набуває величного сенсу», -

йдеться у дописі.

У Боровичівській школі з`явилась уже друга пам’ятна дошка - пам’ятний знак, який знову і знову буде нагадувати про війну, про людське горе. Усі присутні схилили голови в пам'ять учня школи - Івана Козака, який загинув на війні захищаючи територіальну цілісність. 

Іван народився 26 січня 1969 року в селі Боровичі Маневицького району Волинської області. Виріс у багатодітній сім’ї, де, крім нього, виховувалося ще четверо дітей. Дуже рано родина втратила батька, й Івану, як найстаршому, довелося стати опорою і підтримкою усієї сім'ї. За роки навчання в школі показав себе старанним, відповідальним і наполегливим учнем. У 1986 році закінчив Боровицьку загальну середню школу, після чого здобув фах водія в Луцькій автошколі. З 1987 по 1989 роки служив у Марійській АРСР в ракетних військах стратегічного призначення. По закінченні строкової служби працював на Луцькому картонно-руберойдовому заводі.

З травня 1994 року Іван Козак працював міліціонером патрульної служби в Ківерцівському РВ УМВС та заочно навчався в Луцькому університеті «Україна». Після його закінчення в 2008 році отримав освітньо-кваліфікаційний рівень «Молодший спеціаліст-юрист». Тоді ж йому було присвоєно звання лейтенанта. У 2011 році звільнився зі служби в органах внутрішніх справ за вислугою років.

​1 вересня 2014 року Іван Анастасійович був мобілізований до лав Збройних сил України. Впродовж 2014-2015 років він брав участь у проведенні антитерористичної операції на території Луганської області. З початком повномасштабної війни він знову став на захист країни. Сержант Іван Козак у складі 63-ої ОМБ брав активну участь в обороні південних рубежів України.

​Загинув Іван Козак 11 вересня 2022 року в результаті важких поранень, отриманих внаслідок ворожого артилерійського обстрілу при відсічі збройної агресії російської федерації в районі села Широке Баштанського району Миколаївської області. Поховали Івана Анастасійовича в м. Ківерці – за місцем його проживання.

​Вдома на захисника чекали дружина, син, донька, молодші брати та сестра. Звичайно, ждали його повернення і друзі, і колеги по роботі, і односельчани.

Не судилося…

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: У ліцеї на Волині відкрили меморіальну дошку загиблому Воїну.

Реклама Google

Telegram Channel