Курси НБУ $ 39.83 € 43.11
Головнокомандувач армії Румунії закликав готуватися до війни з путіним

Влад Георгіце переконаний, що росія на Україні не зупиниться.

Фотоколаж із сайту obozrevatel.com.

Головнокомандувач армії Румунії закликав готуватися до війни з путіним

«На Україні не зупиниться»

Очільник Генерального штабу Румунії Влад Георгіце вважає, що у випадку поразки України у війні держава-агресор росія не зупиниться і може напасти на Молдову та держави НАТО. Він зазначив, що усі країни Європейського Союзу мають вжити відповідних заходів, щоб бути готовими до можливої військової небезпеки.

У першу чергу, на переконання Георгіце, держави мають готувати своє населення до можливого протистояння з рф. Про це він сказав у інтерв'ю виданню Europa Liberă, інформує oboz.ua.

Військовий вважає, що наступною ціллю російських окупантів стане Молдова.

«По суті, це війна росії з демократичним світом. Це не війна з Україною... Якщо росія переможе в Україні, то головною мішенню стане Молдова», – сказав він, додавши, що не можна втрачати жодної секунди.

Очільник Генштабу наголосив, що важливо провести відповідну підготовку населення в Румунії та загалом в Європі. На його переконання, відмова від призову спричинила дефіцит кадрів у армії не лише в Румунії, а й у всіх країн НАТО.

Георгіце повідомив, що Міністерство оборони Румунії вже підготувало проєкт змін до Закону про підготовку населення до оборони. Він передбачає запровадження добровільної військової служби і може бути розглянутий вже до кінця 2024 року.

«Важливо, щоб це відбулося цього року, тому що всі країни НАТО і вся Європа спроможні виграти час. Час – дорогоцінний ресурс, і я вважаю, що жодної секунди не можна витрачати даремно. Це той момент, коли всі європейські країни повинні думати про підготовку свого населення. Я не хочу сіяти паніки, але це реальність, у якій ми живемо», – наголосив генерал.

Про загрозу росії для Молдови раніше говорила і президентка країни Майя Санду. Вона сказала, що Захід не повинен дозволити путіну здобути перемогу в Україні. Якщо президента країни-агресора не зупинити зараз, то він піде далі, і тоді європейським державам доведеться заплатити дуже велику ціну.

Читайте також: Журналісти показали секретну дачу путіна в Карелії: удвічі більша за Монако (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel