Курси НБУ $ 39.83 € 43.11
Україна повідомила США про майбутнє звільнення Залужного

Хлопці, ви ризикуєте Україною.

Фото із сайту president.gov.ua.

Україна повідомила США про майбутнє звільнення Залужного

Про це пише американське видання The Washington Post

Американське видання The Washington Post з посиланням на двох поінформованих співрозмовників написало, що уряд України поінформував Білий дім про рішення Володимира Зеленського звільнити головнокомандувача Збройних Сил генерала Валерія Залужного.

Як пише WP, посадовці Білого дому не підтримали рішення про звільнення Валерія Залужного, але і не заперечували, визнавши такий крок «як суверенний вибір президента» України.

«Завчасне попередження також надало Білому дому можливість закликати Зеленського переглянути це ключове рішення – хоча він і вирішив цього не робити», – ідеться в матеріалі видання.

The Washington Post із посиланням на «людей, знайомих із ходом думок» Зеленського, додає, що Зеленський може відкласти рішення про відставку Залужного на невизначений термін, але «це видається малоймовірним».

Чутки про напружені стосунки й стратегічні суперечки між Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним ходять уже кілька місяців.

29 січня деякі Telegram-канали й політики писали про начебто звільнення Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ. Джерела «Української правди» тоді повідомили, що Залужному на Банковій запропонували іншу посаду, наприклад – послом, але він відмовився.

Також співрозмовники каналу CNN підтвердили, що Зеленський та Залужний зустрічалися в ОПУ у понеділок увечері. Там також був присутній міністр оборони Рустем Умєров. Президент заявив, що «ухвалив рішення про звільнення головнокомандувача Збройних сил». У розмові, яку назвали «спокійною», Зеленський потім запропонував Залужному іншу позицію, від якої той відмовився. Але, як сказав президент, факт відмови від нової посади не скасовує рішення про звільнення.

Зрештою, офіційного підтвердження відставки головнокомандувача Збройних Сил України станом на вечір 3 лютого немає.

Читайте також: Що написав Головнокомандувач Залужний для CNN.

Реклама Google

Telegram Channel