«Слони» довели, що в Африці вони – найсильніші!

Кот-д'Івуар втретє здобув Кубок Африки.

Фото – instagram.com/setantasportsua.

А в Азії королями став Катар

Кубок Азії. Фінал. Лусаїль (Катар), 10 лютого 2024. Йорданія – Катар – 1:3 (0:1 – Афіф, 22 хв. (з пен); 1:1 – Аль-Наймат, 67; 1:2 – Афіф, 73 (пен); 1:3 – Афіф, 90 +4 (пен).

Збірна Катару на домашній арені вдруге поспіль виграла Кубок Азії, перегравши у фінальному поєдинку Йорданію – 3:1.

Раніше в півфіналі Йорданія сенсаційно обіграла команду Південної Кореї (2:0), а Катар узяв гору над Іраном (3:2). Фінальна гра відбулася у Лусаїлі на арені, яка приймала фінал ЧС-2022.

Забивши три рази пенальті, хет-трик у фіналі оформив форвард катарців Акрам Афіф. Він став найкращим бомбардиром турніру (8 м'ячів). У суперників відзначився Язан Аль-Наймат.

Збірна Катару вдома виграла фінал з рахунком 3:1 і стала тріумфатором Кубка Азії вдруге поспіль.

За всю історію Кубок Азії вигравали: Японія (4 титули), Саудівська Аравія, Іран (по 3), Південна Корея, Катар (по 2), Ізраїль, Кувейт, Австралія, Ірак (по 1).

Кубок Африки. Фінал, 11 лютого. Нігерія – Кот-д'Івуар – 1:2 (1:0 – Трост-Еконг, 38 хв.; 1:1 – Кессьє, 62; 1:2 – Алле, 81).

Тим часом у фіналі Кубка Африки збірна Кот-д'Івуару обіграла Нігерію (2:1) і здобула головний трофей на домашньому чемпіонаті континенту.

У нігерійців на 38-й хвилині гол забив Вільям Трост-Еконг, проте слони відповіли двома м'ячами після перерви.

На 62-й хвилині хавбек Франк Кессьє зрівняв рахунок, а на 81-й хвилині форвард Себастьян Алле забив переможний м'яч.

Днем раніше у матчі за бронзу збірна ПАР з пенальті перемогла команду ДР Конго – 0:0 (пен. 6:5).

Збірна Кот-д'Івуару, яку називають «слонами» , виграла Кубок Африки втретє (1992, 2015, 2024).

Кількість трофеїв за історію: Єгипет (7), Камерун (5), Гана (4), Нігерія, Кот-д'Івуар (по 3), Алжир, ДР Конго (по 2), Замбія, Туніс, Судан, Сенегал, ПАР, Ефіопія, Марокко, Конго (1).