Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
У Луцькому районі виявили новий випадок сказу (Фото)

Обережно! Сказ!

Фото ілюстративне / facebook.com.

У Луцькому районі виявили новий випадок сказу (Фото)

Цими днями в м. Ківерці на подвір’я до місцевих жителів забігла лисиця

Тварина мала контакт з людьми та собакою господарів. Власниця будинку викликала відповідні служби, які ліквідували небезпечного хижака. Пізніше у лисиці лабораторно підтвердили захворювання на сказ.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб в місті Луцьк.

Проведеним епідрозслідуванням встановлено коло контактних з інфікованою твариною людей. Вони вже отримують курс антирабічного профілактичного лікування.

Працівниками центру здійснено заключну дезінфекцію та комплекс протиепідемічних заходів. Серед населення розповсюджено пам’ятки щодо небезпеки та профілактики сказу.

Важливо знати. Сказ — гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, спричинене вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи.

У разі інфікування людини єдиним заходом зберегти життя є проведення профілактичних антирабічних щеплень — у 0-й день, на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

Обов’язково повинні зробити щеплення люди:

  • котрі зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами, патологічним матеріалом або транспортування трупів тварин для дослідження;
  • яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини безпосередньо або через одяг навіть за найменших ушкоджень шкіри;
  • покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
  • подряпані підозрілими на сказ тваринами, або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин, потрапляння її на слизові оболонки;

Антирабічна вакцина запобігає виникненню смертельного захворювання у 96–99% випадків. Всі особи, котрим призначено курс лікування, повинні безумовно виконувати призначення лікарів, а під час лікування в жодному разі не вживати спиртні напої (це різко знижує ефективність вакцини)

У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть від сказу неминуча.

Застерігаємо про небезпеку контактів з підозрілими тваринами, особливо дикими (чи бродячими). А при наявності такого контакту – слід негайно звернутись до медичної установи за місцем проживання для вирішення питання подальшого профілактичного лікування. Всі постраждалі особи від укусів тваринами (в т.ч. ослизненні шкіри) – обов’язково проходять курс антиробічного лікування.

Важливо на місцях проводити імунізацію проти сказу всіх домашніх тварин, а в разі зміни поведінки у тварини – ізолювати її і негайно звернутись до ветеринарів.

Довідково. На Волині з початку року зареєстровано 7 випадків сказу серед тварин, в т.ч. у 5 випадках він реєструвався у свійських тварин. Хворі тварини зареєстровані у Володимирському, Ковельському і Луцькому районах області.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Реклама Google

Telegram Channel