![Захисник з Волині розповів, як після важкої контузії адаптовується, працює та які має плани](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/w/fx/rltdnq-0x0-1279x853-4l5wrka4ysizwyfv5fcgs5lkkixlcfxw.jpg)
Після повернення з фронту, чоловік адаптовується, звикає до тиші, можливості прокидатися вранці вдома, йти на роботу, де не стріляють.
Захисник з Волині розповів, як після важкої контузії адаптовується, працює та які має плани
Віталій Савчук з Волині воював у найгарячіших точках країни, а недавно повернувся на роботу в рідний ліс
Чоловік розпочав свою трудову діяльність у філії «Маневицьке лісове господарство» ДП «Ліси України» ще у 2015 році. За цей час встиг попрацювати трактористом та майстром лісу.
Про це розповідають у Поліському лісовому офісі.
Про себе говорить мало, як і про війну. Нині, після повернення з фронту, адаптовується, звикає до тиші, можливості прокидатися вранці вдома, йти на роботу, де не стріляють.
Найважче звикнути до того, що у нас зараз дві паралельні реальності. І жити та працювати в обох із них – однаково важливо для збереження незалежності нашої країни, каже Віталій.
Після закінчення школи Віталій, маючи нахил до техніки, пішов навчатися до Колківського профтехучилища на водія-тракториста. У лісовій сфері у свій час працював його тато – Олександр Михайлович. Все життя віддала лісгоспу мама Галина Іванівна. Коли ж хлопцеві запропонували роботу в цьому господарстві, він, не вагаючись, погодився.
За півроку потому на Віталія Савчука чекала строкова служба в армії. Потрапив до Військово-морських сил ЗСУ. Його підрозділ базувався в місті Одеса.
Після демобілізації у 2017 році, продовжив працювати на рідному підприємстві, створив власну сім’ю. 28-річний чоловік має кохану дружину Софію й двох діток – другокласницю Вероніку та півторарічного сина Радіона. Однак сімейне розмірене життя тривало недовго і Віталію знову довелося взяти до рук зброю.
«В перший же день повномасштабної війни мені зателефонували і сказали з’явитись у військкомат. Через кілька днів у складі 14-ї бригади ми вже тримали оборону у Київській області, далі були – Миколаївська, Запорізька, Дніпропетровська та Донецька. Останнє місце знаходження – під Бахмутом, де тривали запеклі бої… Тут пробув лише три дні», –
пригадує пан Віталій. Внаслідок контузії у нього почав погіршуватися стан здоров’я й він був відправлений на Волинь. Після військово-лікарської комісії захисника комісували. Тривалий час проходив реабілітацію й нині кожних три місяці змушений звертатися до лікарів.
Згодом Віталій Савчук повернувся на підприємство і нині працює в автотранспортному цеху.
«Робота автослюсарем подобається, у нас хороший колектив, відповідальний керівник, є підтримка та стабільність. Звісно, хотілось би сісти за кермо трактора, але через стан свого здоров’я про це поки-що доведеться забути. У планах – отримати освіту лісівника. Вірю, що так і буде ближчим часом», –
каже чоловік.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/j/tr/cjpzs6-0x-1-1355x1015-wbtgqhvyu5coldaf2c6ngcka7to62trj.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/c/uv/tfaoh2-0x0-1242x1655-c527f2pgtsxoqjszfjkmtugheovxluvc.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)