Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
На Волині священник московського патріархату взявся будувати храм?  (Відео)

Земля, де зводиться новий храм, призначена лише для будівництва житлового будинку.

Фото: Risu.

На Волині священник московського патріархату взявся будувати храм? (Відео)

Нещодавно священник УПЦ МП села Кульчині заявив, що в селі буде новий храм Московського Патріархату

 Гроші на його зведення він збирає з людей.

Про це пише Risu.

За повідомленням Волинської служби новин, у лютому 2019 священник УПЦ МП Олександр Шмигаль дійсно лишився без церкви. Більшість прихожан Свято-Георгіївського храму, в якому вінслужив 8 років, вирішили вийти з Московського Патріархату. Так як батюшка рішення своєї пастви не підтримав, громада отримала нового священика з ПЦУ.

Будівництво церкви УПЦ МП огороджене височенним парканом. Крізь щілини видніється чимала споруда з цегли. Тут вже повністю звели стіни. Місцевий мешканець каже, що будівництво розпочали декілька місяців тому.

У тому, що цю церкву будують не за донати людей, впевнений і отець Іван з ПЦУ. Каже, прихильників УПЦ МП в селі не більше 10-ти сімей і ці люди далеко не бізнесмени.

Про те, що будівництво проплачене наперед, на думку священника, говорить і те що зводять церкву не самі селяни, а наймані робітники.

«Щоб ви собі розуміли, там зі села ніхто не працює, там найняті бригади, крани, техніка, маніпулятори, все. Там з села ніхто не працює. Там суто як будівельна фірма заїхала і займається будівництвом», - стверджує він. 

За чиї гроші будують храм і хто дав на це дозвіл, журналісти запитали у священника УПЦ МП Олександра Шмигаля. Відповідь здивувала:

«Я ніякої церкви не будую, це фейкова інформація, там люди просто строять хату. Того так все перекрутили, роблять фейки зараз, знаєте в інтернеті багато що пишуть, розказують», - каже священник УПЦ МП.

Земля, де зводиться новий храм, призначена лише для будівництва житлового будинку.

«По-перше, їм по документах ніхто церкву не зареєструє. Тому що храми мають зводитись на земельних ділянках, де цільове призначення має бути - під будівництво релігійних споруд. Їм ніхто ні дозволу не дасть на будівництво церкви, ніхто не зареєструє цієї церкви. Також зміни цільового призначення ніхто теж не зробить, тому що це все робиться через сесію», - каже староста села Кульчин Галина Матвіюк.

Заявивши на відео, що в Кульчині будують саме храм, за словами старости, священник не лише обурив селян, а й наклав на будівництво масу перевірок. Тому не дивно, що зараз хоче відхреститися від своїх слів, називаючи і відео, і священника на ньому фейком. Цілком ймовірно, що замість храму у Кульчині тепер таки змушені будуть звести будинок.

«Власник ділянки може будувати житловий будинок, можуть собі сказати, що їм подобається й будинок з куполами, якщо вони його з куполами будуть робити. Хто його знає що там», - каже староста.

Читайте також: «В однієї з найкращих українських журналісток вкрали відеоканал (Відео)».

Telegram Channel