Курси НБУ $ 39.57 € 42.16
З початку цього року на Волині зафіксували уже 8-ий випадок сказу

Собака, ймовірно контактував з хворою лисицею і заразився.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

З початку цього року на Волині зафіксували уже 8-ий випадок сказу

За рішенням протиепізоотичної комісії при Володимирській райдержадміністрації у селищі Іваничі запроваджений карантин через випадок сказу в домашнього пса

Це уже восьмий випадок сказу від початку року, розповів головний спеціаліст обласного управління Держпродспоживслужби Сергій Войтюк.

Про це пише Суспільне.

Карантинні обмеження в Іваничах запровадили на 60 днів. Відомо, що власниця собаки, який був на прив'язі, помітила, що із твариною щось не так 13 лютого, наступного дня вона повезла тварину на огляд до ветеринара, а 15 лютого собака помер.

Як розповів Сергій Войтюк, 16 лютого ветеринари лабораторними дослідженнями підтвердили сказ у померлого пса. Люди з твариною не контактували.

За даними Держпродспоживслужби, впродовж 2023 року на Волині визначили 47 неблагополучних пунктів, де захворіли на сказ та загинули 49 тварин, а в селищі Іваничі з 19 лютого вже працюють ветеринари та безплатно вакцинують домашніх тварин від сказу.

«Торік у такий самий період було виявлено 5 випадків сказу. Випадки захворювань почастішали. Цей собака, ймовірно контактував з хворою лисицею і заразився», — додав Сергій Войтюк.

За його словами, на сказ в дикій природі найчастіше хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Тож, аби вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід щорічно проводити вакцинацію. Її здійснюють в державних установах ветеринарної медицини області безкоштовно.

«Хотів би сказати всім власникам тварин: переживайте за них, турбуйтеся про їхнє здоров’я, звертайтеся у ветеринарну службу, де вам нададуть всю кваліфіковану допомогу та безкоштовно провакцинують. При цьому ви будете знати, що ваша тварина цілий рік буде в безпеці, – розповів Сергій Войтюк. – Вона матиме стійкий імунітет і навіть у разі контакту з хворою твариною, все одно залишиться здоровою. Імунітет формується на один рік, тому проводити вакцинацію потрібно щороку».

Також, аби збільшити рівень охоплення вакцинації домашніх тварин, спеціалісти Держспоживслужби проводили подвірні обходи та виїзні акції, про що повідомляли населення області.

Що ж стосується запобігання поширення сказу серед диких тварин, то восени 2023 року у Луцькому районі здійснювали кампанію з пероральної імунізації методом наземного розкладання вакцини. Цього року на всій території області, окрім прикордоння, планують дві хвилі наземного розподілу принад з вакциною – навесні та восени.

Довідково: за даними Міністерства охорони здоров'я України, сказ — гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, спричинене вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Telegram Channel