Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
Пережили окупацію, бомбардування та смерть рідних: на Батьківщину вдалося повернути 11 українських дітей

Нарешті вдома!

Фото: facebook.com.

Пережили окупацію, бомбардування та смерть рідних: на Батьківщину вдалося повернути 11 українських дітей

Найменшій повернутій дитині — 2 роки, найстаршій — 16 років

20 лютого до України з росії та тимчасово окупованих територій вдалося повернути 11 українських дітей. Це 6 дівчаток, серед яких дві рідні дворічні сестрички-двійнята, та 5 хлопчиків. Двох діток зустрічали з каретою швидкої, оскільки одна дитинка зовсім не може пересуватися.

Про це повідомив омбудсмен України Дмитро Лубінець.

Українців вдалося повернути з ТОТ та РФ за посередництва Держави Катар та за підтримки ЮНІСЕФ, а також сприяння у роботі Державної прикордонної служби. Це повернення, як і всі інші, відбулося у межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA. Напрацюванням шляху повернення та всім процесом займався Офіс Омбудсмана спільно з іншими органами державної влади. Рідні дітей звернулися до нашої інституції, аби повернути примусово переміщених і депортованих українців на Батьківщину.

Спільно з нашою командою дітей зустрічав Посол Катару в Україні Гаді Аль-Гаджрі.

На жаль, доля дітей трагічна — вони вимушені були пережити окупацію рідних міст, бомбардування та поранення, смерть рідних. Деяких РФ примусово паспортизувала та навіть знайшла їм «опікунів».

Тепер українці вдома. Наше завдання не тільки подбати про логістичний, безпековий та інші напрямки повернення, але й надалі забезпечити отримання дітьми психологічної, гуманітарної допомоги, залучаючи до цього партнерів.

Ми продовжимо працювати, щоб повернути додому викрадених росіянами українських дітей та сприяти возз’єднанню родин!

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Telegram Channel