Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
Ровесники повномасштабної війни: 24 лютого 2022 року у Луцьку народилося 17 дітей

Олеся з донькою Ілларією.

Фото: suspilne.media.

Ровесники повномасштабної війни: 24 лютого 2022 року у Луцьку народилося 17 дітей

24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабної війни, у Волинському обласному перинатальному центрі народилася Ілларія Пархомей

Нині малечі виповнилося два роки.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного.

Мама дівчинки Олеся Пархомей, яка мешкає в селі Струмівка Луцького району, поділилася спогадами про той день. З її слів, з самого ранку вже чекала на медсестру.

Усвідомлення війни, розповіла Олеся Пархомей, прийшло не одразу, адже донька народилася по обіді. З її слів, виписка була на наступний день, адже пологовий був перевантажений.

«Можливо адреналін від народження дитини був, то все інше нас не обходило. Коли прийшла медсестра і почала брати у нас наші дані й дані особи, з якою можна було б зв’язатися, вже тоді зрозуміло було, що це не закінчиться не одним днем. Тривожно, був не спокій», — зазначила жінка.

24 лютого 2022 року народилося в обласному перинатальному центрі 17 дітей. Того дня, розповіла лікарка пологового відділення Наталія Нечипорук, ситуація в медзакладі була складна. З її слів, приходили вагітні на консультацію, адже жінки, котрі мали з дня на день народжувати, хвилювалися і хотіли отримати інформацію.

«Кожна вагітна, кожна жінка у нас теж була в паніці, тому ми не мали права на паніку, мусили з усіх сил підтримувати. Робочий процес якби був звичайний. Самі пологи для жінки — це стресовий фактор, а тут війна. У мене була жінка на пологах плаче, каже: «А куди я далі маю йти з дитиною?» — говорить лікарка.

Генеральна директорка Волинського територіального медоб'єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська розповіла, що в перший день і перші тижні повномасштабної війни практично колектив організовував безпечну допомогу в медзакладі.

«Ми облаштовували сховище, бурили скважину для того, щоб в нас була вода, навіть копали ями, щоб в нас були септики на випадок, якщо не буде працювати каналізація. Через два тижні трохи заспокоїлися і зрозуміли, що можемо в безпечних умовах надавати допомогу нашим пацієнтам», — сказала директорка.

За час повномасштабної війни в обласному перинатальному центрі, зазначила Ірина Горавська, народилося 5 827 дітей.

Мама дворічної Ілларії Олеся Пархомей додала, що народження донечки стало і радісною, і сумною подією одночасно, адже цей день завжди буде асоціюватися з початком повномасштабної війни: «Звісно тяжко, але в нас росте доця, вона нам приносить щастя, дає наснагу до життя, тому не здаємося».

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Telegram Channel