Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
До пожежонебезпечного періоду волинські лісівники готуються завчасно

В стані повної технічної готовності до весни мають бути всі пожежні авто: їх у філіях Волині та Рівненщини 134.

Фото: Фейсбук.

До пожежонебезпечного періоду волинські лісівники готуються завчасно

Заходи пожежної безпеки в нинішніх воєнних реаліях є визначальними для безпеки лісу

Чому до пожежонебезпечного періоду лісівники готуються ще взимку?

Тому що перше тепло весни - це час сільськогосподарських підпалів сухої трави, «прибирання» побутового сміття та навіть спалювання сміттєзвалищ і звичайна безвідповідальність людей у лісі.

Про це повідомляє Поліський лісовий офіс.

Лісівники постійно максимально вдосконалюють відеоспостереження. Всі мережі зараз обʼєднані в єдину систему з трирівневим контролем - лісництво, філія, Поліський лісовий офіс.

Зараз у філіях обох областей встановлено та постійно працюють 125 телевізійних систем спостереження. Камери охоплюють не лише 100% лісових масивів, а й прилеглі території громад.

Завдяки цьому вдається максимально оперативно виявляти всі загоряння. А в умовах воєнного часу відеокамери в лісових масивах стали на допомогу прикордонникам та військовим.

Важливо не лише оперативно виявити загоряння. Головне - максимально швидко прибути на місце. Тому на Волині та Рівненщині впровадили систему, яка мобілізує зусилля пожежних екіпажів. «Пожежник» - унікальне програмне забезпечення, що автоматично прокладає найшвидший маршрут для водіїв пожежних авто, допомагає оперативно знайти найближчу пожежну водойму та є фактично єдиним навігатором, що в будь-якому куточку лісу працює безперебійно.

В стані повної технічної готовності до весни мають бути всі пожежні авто: їх у філіях Волині та Рівненщини 134.

Необхідно чітко сформувати запаси пального та передбачити його додаткові можливі витрати в критичних ситуаціях. Для цього лісівники облаштували 1160 пірсів для забору води.

Лісопожежні станції - таких є 36. Лише максимальна комплектація. Необхідний інвентар та засоби, а також спецодяг для працівників, обладнання для створення оперативного штабу гасіння лісових пожеж - також запорука якісної роботи.

Лісові дороги в теплий період - не місце для проїзду приватних авто. Це завжди додатковий ризик для лісу. Тому всі вони мають перекритими.

Мінералізовані смуги - найдієвіший стримуючий фактор поширення вогню на великі території. Вони мають бути якісні та в достатній кількості.

І найважливіше. Злагоджені дії лісівників та рятувальників. Щоб це було не лише на папері, триватимуть традиційні навчання та тренувальні заходи.

Все це лише в комплексі дає результат. Пожежну ситуацію минулого року вдалося втримати на контрольованому рівні, незважаючи на тривалий теплий період.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Telegram Channel