Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
У Рокинях під Луцьком запустили нову станцію очистки питної води

Інноваційна система водопідготовки Organik M-200 вартістю 2,7 млн грн – повністю готова модульна станція італійсько-німецького виробництва.

Фото Луцька міська рада.

У Рокинях під Луцьком запустили нову станцію очистки питної води

Підвищення якості питної води – один з пріоритетів Луцької міської ради.

Для реалізації цього завдання комунальне підприємство «Луцькводоканал» поетапно встановлює в громаді станції очистки питної води. Перша така модульна система Organik M-200 минулого року запрацювала у селі Брище. Другу нещодавно встановили в Рокинях. Сьогодні на об’єкті побував Луцький міський голова Ігор Поліщук, інформує міська рада.

 

 «Селище Рокині – одне з небагатьох, яке має централізоване водопостачання, – зазначив міський голова. – Раніше тут була станція очистки води ще радянського зразка – застаріла, яка не справлялася зі своїми завданнями. І якраз мешканці села Брище і селища Рокині найбільше зверталися до нас щодо оновлення водоочисної техніки. Нещодавно в Брищі ми встановили станцію очистки питної води Organik M-200. Вона дуже добре себе зарекомендувала. Зараз поставили аналогічну систему і в селищі Рокині. Близько тисячі господарств тут користуються централізованим водопостачанням. Станція добре справляється з очисткою води для такої значної кількості споживачів».

 

 Інноваційна система водопідготовки Organik M-200 вартістю 2,7 млн грн – повністю готова модульна станція італійсько-німецького виробництва. Серед іншого, вона проводить видалення механічних забруднень, сполук заліза і марганцю, мулу, піску, завислих речовин. Станція працює в автоматичному режимі з мінімально можливими експлуатаційними витратами.

 

 Вода з артезіанської свердловини подається на установку, де проходить систему аерації. Обладнання знижує вміст сполук амонію та видаляє розчинений сірководень за рахунок наявності фільтрувального шару з каталітичними властивостями. Після очищення вода зберігає всі свої корисні властивості й мікроелементи.

 

 Як зазначив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, встановлення другої станції водопідготовки є складовою частиною поетапного плану підвищення якості питної води у Луцькій міській територіальній громаді. Крім систем водоочистки у Рокинях і Брищі, він включає в себе вже реалізований проєкт доочищення води в одному з навчальних закладів Луцька. А в подальшому передбачає встановлення системи високоякісного очищення води на Дубнівській станції водопідготовки, яка забезпечує водою значну частину жителів Луцька.

 

 

Telegram Channel