Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Відбудова музею Шухевича не може бути темою для політичних чвар

Фонд Порошенка запропонував профінансувати відновлення історичної памʼятки.

Фото Європейська солідарність.

Відбудова музею Шухевича не може бути темою для політичних чвар

Відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський «шахед» два місяці тому, не може перетворюватись у тему для політичних чвар

 Про це пише на своїй сторінці у Facebook Петро Порошенко. Він зазначає, що попри прохання родини Шухевича та представників львівської громади відновити будівлю у її історичному вигляді влада свідомо затягує процес, оголошуючи конкурс на кращий проєкт. Тим часом уцілілі фрагменти експозиції та будівлі руйнуються просто неба. Як відомо, Фонд Порошенка запропонував профінансувати відновлення історичної памʼятки і надав керівництву Музею гарантійний лист на 4 млн грн.

 

 «Шухевич може почекати» — так спільно постановили у високих кабінетах Львова та Києва у відповідь на мою пропозицію відбудувати музей власним коштом. Майже два місяці минуло з 1 січня — дня, коли ворожий «шахед» орків влучив у будівлю музею — досі не зроблено нічого. Не маю жодного сумніву, що вказівку рубати під корінь пропозицію мого Фонду відновити музей Головного Командира УПА Ратуша отримала зі столиці», – зауважує Порошенко.

«Вони оголошують всілякі «міжнародні конкурси», щоб тягнути час. А ще, не дай Боже, витратять на це бюджетні кошти замість віддати їх на армію. І попри прохання родини, думки українських архітекторів та митців і просто небайдужих українців залишити музей таким, який він був до влучання російської ракети, мають намір ігнорувати цю вимогу через безвідповідальне політиканство», – обурився пʼятий Президент.

 

 «Напевно цим діячам не очевидно, що є часи і питання, коли і в яких не залишається місця для старих політичних чвар. І якби вони керувалися саме цим простим правилом політичної єдності, то пошкоджений росіянами музей був би відновлений нашою командою до 5 березня, коли командувач дав свій останній бій та прийняв смерть за Україну», – вважає Порошенко.

 

 «Я вже казав і скажу ще раз. Якщо ви хочете долучитись до цього проекту, дуже прошу: вшануймо памʼять музею всі разом і не даймо історичній памʼятці лежати під снігом, дощем та сонцем. Бо до літа там не залишиться нічого. Я закликаю до єдності, особливо перед такою постаттю, як Роман Шухевич, ім’я якого вже давно має об’єднувати українців», – переконаний Порошенко.

 

 

Telegram Channel