Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
У Луцьку з'явилася нова скульптура кликуна - Семена Ґуста

Семен Ґуст («смачний») – кликун, який, за переказами, умів смачно готувати.

Фото Суспільне.

У Луцьку з'явилася нова скульптура кликуна - Семена Ґуста

У Луцьку в рамках міського проєкту «Луцький кликун» на вулиці Яровиця встановили нову скульптуру кликуна

Йому дали ім'я Семен Ґуст.

Як розповіла Суспільному телефоном начальниця міського управління туризму та промоції Луцька Катерина Теліпська, над цією роботою працювала львівська скульптурка Ніка Музичко.

Кликун має невеликий розмір і виготовлений з бронзи на замовлення одного з місцевих ресторанів. Це вже друга скульптура, зазначила Катерина Теліпська, яку встановили без залучення коштів з міського бюджету. З її слів, усього в місті налічується до 20 скульптур кликунів.

Поруч зі скульптурою згодом встановлять QR-код, а також додадуть кликуна на інтерактивну Google-мапу і до пішого маршруту «Слідами луцьких кликунів». Детальніше про луцького кликуна Семена Ґуста розповіли в управлінні туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Довідково: Кликун (або глашатай) — давня професія, яка полягала в інформуванні жителів міст доби Середньовіччя (XV-XVII ст.). Кликуни повідомляли населенню найрізноманітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба.

Telegram Channel