Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
На Волині цього року вже притягнуто до відповідальності першого винуватця спалювання сухої трави

За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 3060 до понад 6 тисяч гривень.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

На Волині цього року вже притягнуто до відповідальності першого винуватця спалювання сухої трави

Сезонні спалювання на присадибних ділянках та сільськогосподарських угіддях сухої трави, листя та гілок викликає загрозу пожеж в екосистемах, вогонь може перекинутись на житлові будинки, господарські будівлі тощо

У 2023 році від спалювання сухої рослинності отримала опіки 1 людина, а в минулих роках були випадки загибелі людей похилого віку від таких дій! За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 3060 до понад 6 тисяч гривень.

Про це інформує Головне управління ДСНС України у Волинській області.

Волинянам треба памʼятати, що безпечно запалений вогонь на полі знищує гумус, корисних комах, гнізда птахів та тварин, а дим підіймає в повітря небезпечні для людини отруйні елементи, які потім вдихають дорослі та діти і це шкодить їх здоровʼю.

Тільки минулого року на Волині ліквідовано 78 пожеж у екосистемах на площі близько 35 га, з яких 63 пожежа сухої рослинності на площі понад 30 га, 3 пожежі торфовищ на площі близько 1 га та 12 пожеж лісу на площі 3,7 га.

Факти спалювання сухої трави фіксують учасники численних рейдів. Минулого року до адміністративної відповідальності було притягнуто 302 особи, а цього року вже притягнуто першого винуватця спалювання сухої трави у Луцькому районі. 

Рейдові перевірки у складі контролюючих органів триватимуть на Волині постійно, в тому числі протягом вихідних днів, для моніторингу ситуації з пожежами та виявлення паліїв застосовуються можливості безпілотних літальних апаратів.

Щоб запобігти таким випадкам, пожежам на торф’яниках та в лісових масивах рятувальники, поліцейські, екологи та працівники лісового господарства звертаються до громадян з проханням і вимогою припинити практику спалювання сухої рослинності

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Читайте також: Безсніжний лютий: учора волинські рятувальники ліквідували 2 пожежі сухої трави.

Telegram Channel