![Німецький благодійник після відвідин волинського міста: «Війна – це сльози і смерть»](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/r/ab/46mbz7-182x-1-1080x720-u2rg3id23zrdgw5k5ru24uqcdqtj7abr.jpg)
Міхаель надіслав своє інтерв’ю, яке вийшло в одній із німецьких газет, де він розповідає про війну в Україні, побачене у Ковелі.
Німецький благодійник після відвідин волинського міста: «Війна – це сльози і смерть»
Два місяці тому керівник благодійного товариства «Допомога дітям Ковеля» Міхаель Хааке відвідав Ковель
Благодійник передав міському голові Ігорю Чайці сертифікат на три квадрокоптери. Кошти на них зібрали на ярмарку у німецькому місті Вальсроде.
Про це повідомляє Ковельська міська рада.
У Міхаеля та його колег тоді було прохання, щоб дрони віддали Ковельському батальйону 100-ї окремої бригади Сил територіальної оборони.
Тож як тільки безпілотники прибули в Україну, вони одразу поїхали до наших захисників, а разом з «пташками» – ще кілька ящиків німецьких смаколиків. Все це доправили хлопцям депутати міської ради Вадим Клімук та Віктор Данилюк.
Відео від військових зі словами вдячності уже відправили в Німеччину. А Міхаель надіслав своє інтерв’ю, яке вийшло в одній із німецьких газет, де він розповідає про війну в Україні, побачене у Ковелі.
Пропонуємо кілька думок, які наш хороший друг вирішив донести своїм землякам.
«Війна – це сльози і смерть. На жаль, це забувають багато, хто спостерігає за цим здалеку. Я був на похороні бійця. Цей біль неможливо описати словами. Хоронять Героїв з почестями – спочатку відспівують в церкві, відбувається піший хід до міської ради, люди стоять на колінах, прапори, сльози» - йдеться у статті.
Як він зауважує, війна зачепила всіх в Україні. Два роки чиїсь сини, чоловіки, батьки, сусіди, друзі на сході, де кожен день летять бомби. Але разом з тим, ніхто не хоче віддавати ні шматочка території, всі хочуть, щоб росіяни щезли з України.
Він говорить про те, що діти, які були у свій час на відпочинку у Вальсроде, уже стали дорослими. Багато з них воюють. Його знайома молода жінка уже два роки не бачила свого чоловіка, бо він – на фронті. Вона гордиться ним.
Під час поїздки він помітив багато змін – перейменовані вулиці, радянські пам’ятники знесені, не чути російської мови.
«Коли я в Ковелі бачу дитячі очі, на мить забуваю біду. Почуваю себе як вдома, це - моя друга Батьківщина», - ділиться Міхаель.
Уся громада Вальсроде за ці два роки багато відправила допомоги у Ковель – пожежні машини, реанімобіль, бус для потреб людей з інвалідністю, генератори, продукти харчування, одяг.
Він наголошує, що ковельчани, мер Ігор Чайка дуже цінують підтримку партнерів. Про це свідчать слова, які були адресовані йому, які він цитує у німецькому ЗМІ: «Дякуємо, Міхаель, за цю неймовірну любов до України, Ковеля, твоє надійне і дружнє плече, яке ти готовий підставити нам повсякчас. Такі люди, як ти, допомагають наближати нашу Перемогу. Спасибі за все».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/b/n3/ecvimz-0x0-2048x1536-ljobze6t5y2xu2jzkaezppcyttxiin3b.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/p/2e/5xr4ir-0x0-960x1280-htbexjgcmbvvnodks22fyqvo4fnaa2ep.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/xa/2kdzyv-0x0-904x765-ctn2t3lkemzxaxida6eedguw6iknixad.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/nw/qj5a2d-0x0-1920x1881-7dge4jbrmz5ykdmm2hzq5msscj6nwnwd.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Volyn Nova.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)