Курси НБУ $ 40.69 € 43.89
Пожежа в Екопарку Осокорки: депутати з «Євросолідарності» подали в поліцію заяву про злочин

Учора в Києві горів Екопарк Осокорки.

Фото Європейська солідарність.

Пожежа в Екопарку Осокорки: депутати з «Євросолідарності» подали в поліцію заяву про злочин

Кримінального провадження станом на ранок не було

Депутати «Київради» з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Пташник, Олександр Тимченко та Ольга Чайка подали до Дарницького управління поліції заяву про злочин щодо пожежі в Екопарку Осокорки. Як повідомила Вікторія Пташник в ефірі телеканалу «Прямий», станом на 10.30 жодного кримінального провадження за фактом пожежі не зареєстровано.

 

 «Вчора відбулася абсолютно ганебна історія – був підпалений Екопарк Осокорки. Це унікальна природо-ландшафтна зона, який надано статус природоохоронної. Ми з колегам від «Європейської Солідарності» сьогодні зранку поїхали подавати в Дарницький відділок поліції заяву про вчинення злочину – про підпал. Вбачаємо щонайменше ознаки ст. 245 КК (знищення або пошкодження об‘єктів природного світу) та ст. 252 КК (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду). Що цікаво – що станом на 10.30 жодної кримінальної справи по факту вчорашнього підпалу Екопарку Осокорки порушено не було», – дивується Пташник.

«Вчора поліція виїжджала на місце пожежі, і вони не побачили там нічого, тому вони свою кримінальну справу не порушили. Справа про злочин мала бути порушена по факту ще вчора. На наше запитання, а як так, нам сказали, що вчора поліції було складно підступитись, тому сьогодні вони планують здійснити огляд території і тоді вже прийматимуть рішення щодо подальших дій. Ну, поки вони приймають рішення, ми спростили дещо задачу поліції і самі підготували заяву про злочин. Нагадую, що відмовити у порушенні кримінальної справи за нашою заявою нам не можуть. І ми це контролюватимемо», – наголошує Вікторія Пташник.

«Тут питання не тільки в екології. Багато наших військових кажуть, що це унікальна зона з точки зору доступу до Києва. Якщо не дай Бог була б додаткова спроба російського вторгнення, то прорвати ці болота і ці угіддя було б неможливо, якщо б їх окремі забудовники не засипали б і не намагалися там щось своє побудувати. Тому це ще й захисна територія і вона стосується не тільки киян, а всіх українців», – обурюється Вікторія Пташник.

Вона нагадала, що «Європейська Солідарність» торік не дала ухвалити рішення про виділення додатково коштів в розмірі 50 млн грн. на будівництво дороги в тупик через цю природну ландшафтну зону.

«Дорога, яка мала фінансуватися чомусь з київського бюджету до чийогось житлового комплексу. Це про що?», – зауважує депутатка.

«Європейська Солідарність» тоді зайняла дуже принципову позицію. Ми сказали, що ми за це не голосуватимемо і це рішення було провалене. Тому що будівництво доріг за рахунок київського бюджету точно не є пріоритетом. Наш пріоритет – Збройні Сили України, їх підтримка і виділення всіх можливих ресурсів», – зазначає Пташник.

Реклама Google

Telegram Channel