Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
«Євросолідарність» вимагає поновити повноцінну роботу Верховної Ради

У «Євросолідарності» наголосили, що руйнування законодавчого органу працює на користь держави-агресора.

Фото Європейська солідарність.

«Євросолідарність» вимагає поновити повноцінну роботу Верховної Ради

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» у порожній будівлі Верховної Ради розповіли про важливі рішення, які мали голосуватись під час скасованих пленарних засідань цього тижня

Перш за все, це остаточне ухвалення закону про заборону московської церкви, а також створення ТСК з питань фортифікацій. У фракції вимагають негайно поновити повноцінну роботу вищого законодавчого органу включно з пленарними засіданнями і годиною запитань до уряду.

«Бачите ось цю велику папку? Це – законопроєкт про заборону російської православної філії фсб в Україні. Він повністю готовий комітетом. Але «Слуги» навіть пішли на те, щоб відміняти засідання, щоб цей законопроєкт про заборону російської православної церкви не був сьогодні в залі», – обурився співголова фракції Артур Герасимов, інформує eurosolidarity.

«Саме на прохання Служби безпеки України вчора на комітеті з питань гуманітарної політики при підтримці більшості ми підготували повністю до другого читання і до винесення в зал закон про заборону російської церкви в Україні. Ми щиро сподівалися, так само як і представники українських служб, українські військові, які захищають нас, як і українське суспільство, що сьогодні цього фсбшного спрута ми тут задушимо і закриємо нарешті діяльність російської церкви в Україні. Але засідання зірване. Я думаю, це не випадково», – додає Микола Княжицький.

«Європейська Солідарність» зараз тут, тому що ми державники і ми хочемо привернути увагу суспільства до реальної проблеми – у що сьогодні намагається перетворити український парламент влада, монобільшість і керівництво парламенту», – говорить співголова «ЄС» Ірина Геращенко.

«Ми – опозиційна фракція, і наша задача говорити правду, моніторити, контролювати діяльність влади, допомагати. Жодного рішення важливого європейського, євроатлантичного, на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, в цьому парламенті не пройшло без голосів «Європейської Солідарності». «Слуги» давно не дають 226. У них максимум 170 голосів. Ніякої монобільшості не існує. Насправді те, що зараз відбувається в парламенті – це повна імітація діяльності», – зазначає Геращенко.

«Має бути системна робота. От сьогодні пленарний день – його немає. Завтра мала бути година запитань до уряду – нічого немає. Тому наша вимога переформатування більшості, створення уряду національної єдності. Дорослі люди, які усвідомлюють свою відповідальність за країну, в тому числі і в стінах українського парламенту, мають об’єднатися і захищати країну», – наголошує Ірина Геращенко.

Питання фортифікацій – це питання життя українських воїнів, наголошує Вікторія Сюмар. «Дуже важливе питання сьогодні саме про Тимчасову слідчу комісію з питань фортифікаційних споруд. Ми вийшли з цією ініціативою декілька місяців тому. І за весь цей час саме фракція «Слуг народу» так і не подала нам кандидатів до цієї ТСК. Я скажу без перебільшення – сьогодні це не питання політики. Це – питання життя людей, дуже багатьох людей, українських воїнів. І це – питання, від якого залежить доля держави», – говорить депутатка.

«Чому саме ТСК є рішенням цієї проблеми? Тому що лише ТСК з обмеженим доступом має право розслідувати, отримати інформацію від мінфіну, має право отримувати інформацію від військових, від інженерних служб, як саме взагалі будуються ці споруди. І це не можна підмінити якимось візитом делегації парламентарів, щоб показати якісь «потьомкінські деревні» з якихось десь збудованих одного кілометру фортифікацій», – зазначає Сюмар.

«Сьогодні в порядку денному ми повинні були розглядати та голосувати близько десяти важливих законопроєктів, які стосуються соціальної політики і захисту прав ветеранів. Вже протягом останніх шести місяців ми їх не можемо проголосувати через те, що вони переносяться щоразу на наступні засідання», – повідомила Ірина Никорак.

Володимир Ар’єв також нагадав про Резолюцію Європарламенту, де окремим пунктом наголошується на важливості парламентської дипломатії за участі опозиції. «Влада нам намагається сказати, що резолюція Європейського парламенту має рекомендаційний характер – але це рекомендаційний характер для країн ЄС. Рекомендації для країни – кандидата означають, що у разі ігнорування цих рекомендацій країна – кандидат не буде просуватися далі у питаннях європейської інтеграції», – говорить Ар’єв.

У «Євросолідарності» наголосили, що руйнування законодавчого органу працює на користь держави-агресора, яка десятиліттями впроваджує наратив про «неспроможність української влади».

«Воюючи з росією і відстоюючи від російської навали свою свободу і незалежність, ми не маємо права допускати тут в Україні російських практик. Це на росії «парламент – не місце для дискусій», парадна ширма для того, щоб вождь почувався комфортно і красиво. Ми не дозволимо, щоб в Україні такі практики запроваджувалися. Ми вимагаємо, щоб була відновлена повноцінна робота парламенту. Сесійні засідання, які мають відбуватися не два рази на місяць, а так як це вимагає регламент і порядок денний. Щоб виконавча влада могла звітувати не просто перед депутатами, а перед народом України, що робиться, чому щось робиться не так і що робиться для того, щоб виправити помилки», – наголошує Ростислав Павленко.

Реклама Google

Telegram Channel