Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
На Волині буде один з найбільших реабілітаційних центрів для військових

Вартість реконструкції і обладнання реабілітаційного центру складає 59 мільйонів гривень.

Фото Волинська обласна рада.

На Волині буде один з найбільших реабілітаційних центрів для військових

Очільник обласної ради Григорій Недопад оглянув два будівельних майданчики на базі обласної лікарні

У березні тут розпочато роботи з реконструкції приміщень під новітнє обладнання для лікування онкопатології та створення реабілітаційного центру в рамках започаткованого подружжям Пінчуків національного проєкту RECOVERY, метою якого є відновлення, допомога в протезуванні та лікуванні тяжкопоранених під час війни.

Про це інформує обласна рада.

 

 Перший об’єкт – облаштування в онкологічному центрі спеціального приміщення під сучасний лінійний прискорювач вартістю 39 мільйонів гривень, який Міністерство охорони здоров’я передасть у червні. «Ми дуже потребували ще одного такого апарату. Онкопатологія вимагає комплексного лікування, тому променева терапія застосовується для 80% наших пацієнтів, до того ж їхня кількість останніми роками зросла, в тому числі і за рахунок внутрішньо переміщених осіб. Ця версія лінійного прискорювача значно сучасніша, тож ефект лікування буде результативнішим і максимально щадним», - стверджує керівник підрозділу Юрій Малімон.

 

 Реконструкція площ під таке устаткування технологічно складна і вартує близько 20 млн грн. Самі будівельні роботи становлять менше половини суми, решта – це встановлення багатоступеневої системи протирадіаційного захисту відповідно до вітчизняних норм і вимог виробника обладнання. Голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що до фінансування цих потреб долучиться і обласний бюджет. Перший транш у сумі 5 млн грн вже спрямовано.

 

 Другий масштабний проєкт, який реалізується в обласній клінічній лікарні за фінансової підтримки Фонду Віктора Пінчука, - це створення реабілітаційного центру RECOVERY для відновлення захисників після важких поранень. «Він буде одним з найбільших серед областей – площею 1700 м.кв., на 50 стаціонарних ліжок та з усіма видами фізичної та психологічної реабілітації. Вартість реконструкції і обладнання складає 59 мільйонів гривень. Роботи маємо завершити до вересня. Паралельно навчаємо додаткові команди фахівців», - розповів директор головної клініки Волині Олександр Дудар. Він також поділився планами облаштувати і функціональну зону відпочинку з різним мощенням, де б додатково адаптовувалися протезовані пацієнти, а також створити протезний цех і, таким чином, отримати повний цикл відновлення. Для цього Олександр Дудар має намір залучати допомогу спонсорів і меценатів.

 

 «Я задоволений якістю робіт. Донорські кошти мають бути використані максимально раціонально. Ефективна реабілітація наших воїнів – це одне з визначальних завдань на тривалу перспективу. Тому працюємо всі разом і за різними напрямками», - зазначив Григорій Недопад.

 

 

Реклама Google

Telegram Channel