Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Через українські атаки Росія за два дні втратила 12% потужностей НПЗ

В Росії горять нафтопереробні заводи.

Волинь-нова

Через українські атаки Росія за два дні втратила 12% потужностей НПЗ

За останні два дні нальоти безпілотників зупинили роботу трьох заводів у РФ, які становлять близько 12% її потужностей із переробки нафти

Відповідні атаки показують, що вторгнення РФ призводить до росту загрози для звичайних росіян, і суперечать заявам Кремля про те, що президент Володимир Путін є нібито «гарантом оборони країни».

Про це йдеться в статті Bloomberg, опублікованій 13 березня, інформує Обозреватель. Як зазначається, від початку року Україна використовувала дрони для націлювання на важливі російські нафтові об’єкти від Чорного до Балтійського морів.

«Київ намагається перешкоджати експорту нафтопродуктів із РФ та її здатності надсилати паливо своїм силам. Початковий шквал атак у лютому вразив майже п’яту частину потужностей країни з переробки сирої нафти, але на початку березня галузь уже відновлювалася», – йдеться в статті.

 

 Водночас, пише Bloomberg, Путін в інтерв'ю агенції «РИА Новости», опублікованому в середу, заявив, що українські удари в російських регіонах нібито «спрямовані на те, щоб якщо не зірвати вибори в Росії, то втрутитися в них».

Також журналісти зазначають, що нафтопереробний завод в Рязані приблизно за 200 км від Москви, який зазнав удару БПЛА, є потужністю, завдяки якій РФ отримує 17,1 млн тонн на рік, або близько 340 тис. барелів на день.

Рязанський НПЗ – основний постачальник моторного палива для столичних регіонів країни-агресорки.

Пізніше, 13 березня, Новошахтинський НПЗ Ростовській області зупинив роботу після атаки БПЛА. Він має потужність 5,6 млн тонн на рік, або близько 112 тис. барелів на день. Це була третя «жертв» ударів, які за останні два дні пошкодили об'єкти, що становлять понад 12% нафтопереробних потужностей країни-агресорки, пише Bloomberg.

Так, уранці 12 березня безпілотник атакував завод «Лукойлу» в Кстово Нижегородської області РФ. Удар припав прямо на установку перегонки нафти, спалахнула пожежа.

Як пише Bloomberg, відповідні атаки підкреслюють, що повномасштабне вторгнення в Україну, яке «мало тривати кілька днів», тепер призводить до росту загрози для звичайних росіян у прикордонних регіонах. Це різко суперечить заявам Кремля про те, що президент Путін є «гарантом оборони країни», йдеться в статті.

Реклама Google

Telegram Channel