Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Порошенко в Раді: питання фортифікацій – це питання життя і смерті

Петро Порошенко.

Фото Європейська солідарність.

Порошенко в Раді: питання фортифікацій – це питання життя і смерті

Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради закликав український парламент повернути собі суб’єктність і негайно ухвалити рішення, необхідні для зміцнення обороноздатності держави. Зокрема Порошенко вимагає проголосувати за створення ТСК щодо фортифікацій, законопроєкту про заборону московської церкви та про захист бізнесу від тиску силовиків

«Парламент – це не лише для заяв. Не лише трибуна для виступів спікерів і представників наших партнерів. Парламент має свою законодавчу, контрольну і дипломатичну функцію», – нагадав лідер «Євросолідарності». Він також звернув увагу на сьогоднішнє повідомлення авторитетної міжнародної організації Інституту вивчення війни (ISW) про ризики раптового прориву росіян на тлі дефіциту боєприпасів у ЗСУ.

«Отже, питання фортифікацій для нас – це питання життя і смерті», – застерігає Порошенко, пише eurosolidarity.

«Декілька місяців керівництво Верховної Ради не ставить на голосування Тимчасову слідчу комісію по фортифікаційним спорудам і мінним полям. Всі фракції парламенту, крім монобільшості, дали своїх представників у комісію. І мені це дуже нагадує ситуацію за 4-5 місяців до повномасштабного вторгнення, коли з такими ж ухмилками ви не ставили на голосування зміни до бюджету для посилення фінансування Збройних Сил», – зауважив Петро Порошенко.

«Ми не будемо сидіти мовчки. Бо коли немає боєприпасів, ми лише вчора закупили і передаємо в Збройні Сили 2 тисячі FPV-дронів. Ми передаємо більше 20 екскаваторів, бульдозерів, декілька Фоденів для того, щоб будувати фортифікаційні споруди», – констатує п’ятий Президент.

«Знайдіть в собі сили хоча б проголосувати ТСК. Поставте на голосування закон про церкву. Поставте на голосування закон про захист бізнес-клімату. Поставте на голосування закон про мобілізацію з нашими поправками – силовики замість того, щоб тиснути на бізнес, мають йти на фронт», – вважає Порошенко.

Він також нагадав президії ВР про Резолюцію Європейського парламенту від 29 лютого, яка вимагає від Верховної Ради дотримуватися правил політичного плюралізму і прав опозиції.   

«Верховна Рада не має права нехтувати постановою Європарламенту, так само як і спікер. Не прапором в президії і не наліпками на рукаві опрацьовується перспектива євроінтеграції для українського парламенту», – резюмує Порошенко.

Реклама Google

Telegram Channel