
Нові музейні надходження.
Відділ археології Історичного музею на Волині поповнився цікавим експонатом (Фото)
Роман Чипинюк, житель селища Іваничі, передав до місцевого історичного музею крем'яне ручне рубило періоду палеоліту
Експонат був знайдений в районі села Заставне Володимирського району.
Про це інформує Історичний музей смт. Іваничі.
Це палеолітичне універсальне знаряддя праці, яке не має руків’я, виготовлене методом оббивки, без отворів. Верхня частина рівна, нижня – заокруглена, овальної форми, краї загострені.
Довжина – 13 см, ширина – 7 см, товщина – 4 см. Вага – 325 г
Ручне рубило, ще його називають біфас (оброблявся з двох боків), прадавня людина використовувала як сокиру, ніж, знаряддя для чинбарства тощо, тобто біфас являв собою універсальний винахід для багатьох сфер життя тогочасної людини. Поява або винахід біфаса у свій час можна порівняти з таким винаходом людства, наприклад, як колесо.
Для виготовлення рубил використовувалися найрізноманітніші породи каменю: кремінь, щільні вапняки і пісковики, сланець, кварцит. Застосовувалася тільки техніка оббивання.
У фондах музею налічується 60 предметів археології. Серед них прості кам’яні знаряддя праці давніх людей: сокири, скребки, рубила, нуклеуси та ін..
Крем’яне рубило, передане Романом Чипинюком стане одним із найбільших і цікавих експонатів музейної археологічної збірки і доповнить експозицію відділу давнього періоду історії краю.



Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
