Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Хто переміг у Польщі на виборах до місцевих рад?

За Західним Бугом найбільше голосів на виборах до місцевих рад здобула опозиція – дані екзит-полу.

Zakopane, 07.04.2024. Wybory samorz

Фото із сайту – polskieradio.pl.

Хто переміг у Польщі на виборах до місцевих рад?

Згідно з попередніми даними, партія Туска виграла вибори у сеймиках 10 воєводств в основному на півночі й заході країни, а Качинського – у шести воєводствах сходу і півдня РП

На виборах до сеймиків воєводств Польщі лідирує правоконсервативна опозиційна партія «Право і Справедливість» (PiS) Ярослава Качинського – 33,7%. Водночас найвищі шанси стати мерами найбільших міст мають представники партії влади – «Громадянської коаліції» (PO) Дональда Туска.

Про це свідчать дані екзитполу, проведеного в неділю на виборчих дільницях Польщі центром Ipsos для найбільших телеканалів Польщі TVP, Polsat, TVN, передає кореспондент Укрінформу.

Згідно з опитуванням, у виборах до сеймиків воєводств опозиційна PiS випередила провладну PO на 1,8%: партія чинного прем’єра Туска здобула 31,9%. Водночас коаліція партій «Третій шлях» (Польська селянська партія і партія «Польща 2050») здобула 13,5% олосів виборців, коаліція націоналістичної «Конфедерації» і безпартійних самоврядувальників - 7,5%, а «Лівиця - 6,8%. Згідно з попередніми даними, партія Туска виграла вибори у сеймиках 10 воєводств в основному на півночі й заході країни, а Качинського – у шести воєводствах сходу і півдня РП.

Тим часом на виборах мерів великих міст перемогу святкували представники партії влади. Зокрема, у Варшаві вже у першому турі перемагає чинний мер Рафал Тшасковський, який з результатом 59,8% випередив кандидата PiS Тобіаша Бохенського (PiS). У першому турі з великим відривом перемагає також чинний мер Гданська Александра Дулькевич з PO, за яку віддали свої голоси 62,3% місцевих жителів. За підтримки PO мером міста Катовіце став Марцін Крупа. Ближчими до перемоги у другому турі місцевих виборів, які відбудуться 21 квітня, є кандидати на посаду мера у Кракові, чи Ряшеві, яких підтримує чинна партія влади.

Глава польського уряду, лідер PO Дональд Туск, коментуючи результати виборів зазначив, що правляча коаліція, ймовірно, «відбила у PiS декілька воєводств», але попереду ще багато роботи. Він зазначив, що дуже тепла погода в Польщі у неділю, напевно, демобілізувала виборців правлячої більшості. Відтак, треба зробити висновки з цієї ситуації під час наступних виборчих кампаній.

Тим часом Ярослав Качинський назвав результати екзит-полу перемогою PiS. Він підкреслив, що результати виборів мають сприйматися як заохочення до розбудови партії й створення великої коаліції, яка здобуде владу в Польщі під час наступних виборів.

Явка на місцевих виборах у Польщі склала 51,5%, що нижче ніж під час попередніх виборів до органів місцевого самоврядування в Польщі у 2018 році (54,9%).

Другий тур місцевих виборів в Польщі відбудеться 21 квітня.

Читайте також: «Мирний план» Трампа: Україна має віддати території.

Реклама Google

Telegram Channel