Курси НБУ $ 40.12 € 43.49
Український аналог «Ланцета» вже здобув перші перемоги

Смерть ворогам!

Фото Обозреватель.

Український аналог «Ланцета» вже здобув перші перемоги

Президенту України Володимиру Зеленському представили нову модель баражуючого боєприпасу, який має зайняти ту ж нішу, що і російський «Ланцет»

Він зможе наносити удари по об’єктах на оперативно-тактичній глибині у 100+ кілометрів. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак, пише Обозреватель. Зазначається, щоця модель БПЛА вже здобула перші перемоги на полі бою, успішно уразивши, зокрема, російський зенітний ракетний комплекс.

Безпілотник, назва якого все ще тримається у секреті, був представлений президенту у День працівника оборонно-промислового комплексу.

На думку військових, нова розробка, у перспективі, має стати засобом ураження цілей як на землі, так і у небі завдяки своїй швидкості та потужній бойовій частині.

Як повідомляє «Мілітарний», полюючи на ворожі розвідувальні безпілотники, що наводять російські авіаційні та ракетні удари по українському тилу та передовій, він зможе знизити ударний потенціал російських військ. Окрім того, він буде мати змогу завдавати високоточні удари по важливих одиницях бойової техніки на великій відстані від лінії фронту.

Зазначається, що, як і більшість безпілотників, він має електричний двигун та запускається з катапульти, що робить його застосування простим для користувачів.

Високу маневреність та можливість ураження статичних та рухомих цілей по різних траєкторіях БПЛА забезпечує новий Х-подібний фюзеляж. Зокрема, він здатен заходити на ціль під прямим кутом.

Залежно від обраної цілі на борту безпілотника може встановлюватись бойова частина вагою до 3 кілограмів. Вона представлена у різних версіях: уламкова, термобарична або бронебійна з ударним ядром. Остання може пробивати до 40 мм броні та наносити серйозні ураження техніці, створюючи при «проламуванні» корпусу велику кількість вторинних уламків.

Для перехоплення повітряних цілей безпілотник буде оснащуватись уламковою бойовою частиною. Її ініціація відбуватиметься при зіткненні з об’єктом або ж при наближенні до нього за сигналом з пульта оператора. Вибухова хвиля та потік уламків має зруйнувати фюзеляж ворожого розвідника та таким чином збити його.

Які цілі зможе збивати цей дрон?

Максимальна швидкість безпілотника не перевищує 180 км/год. Тому його основними цілями можуть бути об’єкти, що рухаються повільніше 130 км/год. Фактично мова йде про російські «Орлан-10», Zala та «Ланцети». Хоча, теоретично, це можуть бути і зависаючі або пролітаючі на зустрічних курсах гелікоптери. Важливим елементом нового українського ударного комплексу є дрон-ретранслятор, що працює в парі з баражуючим боєприпасом. Він виконує задачі з пошуку цілі, її відстеження в очікуванні ударного дрону та об’єктивного контролю наслідків влучання.

 

 Завдяки ретранслятору баражуючий боєприпас здатен працювати на великих відстанях та з хорошим зв’язком. Використовуючи його, оператор може обійти явище «радіогоризонту» та не втрачати відеосигнал та управління над дроном аж до самого влучання у ціль.

Усі безпілотники комплексу оснащуються високонадійними модулями шифрованого зв’язку (стандарт AES256), що дозволяє працювати в умовах активного придушення системами РЕБ.

Ще одним важливим нововведенням для ударного комплексу стала інтеграція системи «машинного зору», яка забезпечує захоплення об’єктів та автоматичне донаведення на ціль. Ця технологія вже активно використовується українськими військовими для ураження цілей навіть в зонах роботи потужних комплексів радіоелектронної боротьби.

На сьогодні безпілотний комплекс знаходиться на етапі доведення. Воно відбувається в умовах постійних пусків та застосувань в зоні бойових дій, де дрон вже успішно знищує ворожу техніку. Вартість одного такого безпілотного літака не розкривається, проте за словами розробників вона співмірна з вартістю більшості українських дронів оперативно-тактичного класу.

Реклама Google

Telegram Channel