Курси НБУ $ 40.12 € 43.49
Захиснику з Волині діставали півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу буквально із серця

Чоловік мріє відновитися та зустріти перемогу на двох ногах і після цього - побудувати дім своїми руками.

Фото: Фейсбук.

Захиснику з Волині діставали півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу буквально із серця

Врятувала чоловіка команда кардіохірургів Лікарні Святого Пантелеймона та Інституту Амосова

42-річний Роман Кліза – з Волині. До великої війни працював водієм за кордоном.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ – UNBROKEN Ukraine

У день повномасштабного вторгнення приєднався до ЗСУ. Був аеророзвідником. Та в грудні минулого року зазнав важкого поранення.

Отямився вже в лікарні Дніпра. Захисник пробув у комі дев’ять днів. Спершу тамтешні медики зробили все можливе, аби врятувати чоловіка. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми йому пошкодило ділянку у правій частині мозку. Та значно критичніше було те, що один з уламків снаряду застряг у грудній клітині чоловіка просто за міліметр від дуги аорти – частини головної артерії кровоносної системи – та трахеї. Будь-якої миті частинка металу могла пошкодити аорту та захисник помер би за лічені секунди.

Щойно стан Романа вдалося стабілізувати, його перевели до столичної лікарні, а звідти – до Львова. Оперував Романа разом із нашими кардіохірургами і його лікар з Інституту Амосова, завідувач відділення хірургії аорти Віталій Кравченко.

Під час втручання кардіохірурги мобілізували аорту та дугу і безпечно вийняли уламок, не пошкодивши життєво важливі структури.

Нині захисник проходить реабілітацію. Через пошкодження мозку у нього була паралізована ліва рука, порушена ходьба та координація. Але після тижня занять з фізичним терапевтом він зумів зробити свої перші кроки.

«Найбільше мотивує те, що я бачу результат. З кожним днем я роблю на кілька кроків більше, це дає надію», - ділиться пацієнт.

На Романа чекає тривала реабілітація. А ще – нейрохірургічна операція – для відновлення дефекту черепа. Чоловік мріє відновитися та зустріти перемогу на двох ногах і після цього - побудувати дім своїми руками.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Бійці 100-ї бригади отримали дрон-камікадзе.

Реклама Google

Telegram Channel