Курси НБУ $ 40.30 € 43.76
Кадиров невиліковно хворий: у Кремлі вже знайшли наступника

Кому Москва видасть ярлик на правління після смерті Кадирова?

Фото Гордон.

Кадиров невиліковно хворий: у Кремлі вже знайшли наступника

РосЗМІ вперше назвали діагноз глави Чечні

Глава Чечні (РФ) Рамзан Кадиров серйозно хворий – у нього некроз підшлункової залози, що не залишає шансів на його одужання

Про це повідомляє 22 квітня «Новая газета. Европа», пише Гордон.

«Стан здоров'я 47-річного Кадирова не залишає надій на його одужання, і зараз Москві потрібно оперативно вирішувати, як зберегти стабільність після того, як не стане жорстокого чеченського диктатора», – зазначає видання.

За оцінкою «Новой газеты. Европа», Кремль, який збудував у Чечні «під Кадирова» систему одноосібної влади, тепер зіткнувся з проблемою, оскільки «другого Кадирова не буде», і керувати республікою за наявною схемою навряд чи хтось здатний – а боротьба за владу в, можливо, найскладнішому російському регіоні розгорнеться обов'язково.

Видання вважає, що зараз як наступника глави Чечні Кремль розглядає командира чеченських спецпризначенців «Ахмат» генерал-майора Апті Алаудінова.

Водночас факт, що Кадиров хворий, офіційно заперечують «насамперед він сам і його оточення», підкреслює видання. «Але є речі, які приховати неможливо, а саме – разючі зміни в зовнішності, поведінці й робочому графіку глави Чечні», – ідеться в матеріалі.

За даними видання, діагноз «некроз підшлункової залози» Кадирову вперше поставили в січні 2019 року. Тоді глава Чечні не особливо приховував, що змушений піти у відпустку через «тимчасову непрацездатність». Він заявив про невелике нездужання, температуру та грип, через які йому чомусь, за словами самого Кадирова, «крапельниці ставили всього два дні».

«Новая газета. Европа» наголошує, що вже тоді лікування застуди крапельницями викликало в багатьох подив, який перейшов у «стійку підозру» восени 2019 року, коли в жовтні Кадиров зник з публічного поля, а в анонімних Telegram-каналах з'явилися повідомлення про поганий стан здоров'я глави Чечні, який нібито пов'язаний з його отруєнням.

Версію отруєння оперативно спростував тоді в себе в Instagram помічник глави Чечні Ахмед Дудаєв. «Кадиров – звичайна людина, яка може захворіти, дістати забій, підхопити грип тощо», – цитує видання слова Дудаєва.

Однак у січні 2020 року Кадиров, нагадує «Новая газета. Европа», знову взяв відпустку у зв'язку з «тимчасовою непрацездатністю», спричиненою, за офіційною версією, «дрібними проблемами зі здоров'ям». За даними видання, «дрібні проблеми» знову потребували курсу крапельниць у Москві.

«Новая газета. Европа» згадує, що у 2019 році мало хто надав значення тому факту, як сильно схуд Кадиров. Видання зазначає, що саме різка втрата ваги є першим симптом панкреонекрозу, який активно розвивається. «Новая газета. Европа» оцінює це захворювання як «украй серйозне»: воно має «нестерпний» перебіг, погано піддається лікуванню й має високий ступінь летальності.

Видання звернуло увагу, що саме з 2019 року щонайменше двічі на рік Кадиров почав робити регулярні, зокрема й хірургічні, процедури в Центральній кремлівській лікарні (ЦКЛ) Управління справами президента РФ.

Улітку 2020 року глава Чечні перехворів на COVID-19 і дістав у навантаження до основного захворювання, розвиток якого намагалися нейтралізувати лікарі ЦКЛ, серйозні проблеми з ендокринною системою, ідеться в розслідуванні «Новой газеты. Европа».

Навесні 2022 року стан здоров'я Кадирова став стрімко погіршуватися, а 2023-го це погіршення вже стало темою для обговорень, оскільки позначилося на зовнішньому вигляді чиновника.

«Навіть найнеуважніший спостерігач не міг не помітити, як унаслідок відмови нирок і застою рідини в легенях (наслідки основного захворювання) Кадиров збільшився в розмірах у півтора раза. Форма його живота набула всіх ознак панкреатогенного асциту, у нього з'явилася жахлива задишка, він став важко говорити, повільно ходити, занадто тепло для чеченського клімату одягатися», − пише видання.

У цей час Кадиров став зникати з публічного простору в недоречні для цього моменти, зокрема пропускав багато офіційних заходів, навіть за участю президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна. А у вересні 2023-го, за даними «Новой газеты. Европа», Кадиров потрапив до реанімації.

За даними джерел видання, глава Чечні потрапив до лікарні з гострою легеневою недостатністю, яка розвинулася в нього внаслідок передозування транквілізатором «Дормікум». Цей потужний седативний препарат зазвичай використовують, щоб заспокоїти пацієнтів перед хірургічним втручанням. Повідомляли, що Кадиров вживав його, оскільки страждав від сильного болю, безсоння й підвищеної тривожності.

Однак зловживання цим препаратом може спричинити пригнічення дихальної діяльності, що, імовірно, і сталося. Саме в такому гострому стані, за словами джерел видання, главу Чечні госпіталізували торік у вересні, пише «Новая газета. Европа».

Для стабілізації дихальної функції Кадирова під'єднали до ШВЛ, для чого ввели в медикаментозний сон, або, інакше кажучи, «медикаментозну кому». Про те, що Кадиров перебуває в комі, активно писали у вересні 2023 року Telegram-канали, тоді ж поширилися чутки про нібито смерть глави Чечні.

20 вересня у соцмережах з'явилося відео, на якому Кадиров сидить у лікарняній палаті біля ліжка свого дядька Магомеда, утиканого трубками й крапельницями. Сам глава Чечні на цьому відео нічого не каже й майже не рухається. За офіційною версією, у цей час Кадиров був у Москві «у службовому відрядженні», а заразом навідував дядька в лікарні.

6 жовтня 2023 року у Грозному відкривали мечеть, і в репортажі про відкриття у кадр потрапив Магомед Кадиров. «Новая газета. Европа» підкреслює, що він мав «непристойно здоровий вигляд, ніби й не лежав ще кілька тижнів тому «при смерті» на лікарняному ліжку», тоді як Рамзан Кадиров заледве пересував ноги.

За даними видання, торік у вересні Кадирову робили МРТ мозку, яке показало, що хвороба серйозно впливає на нього.

Саме з вересня 2023 року у Кремлі, за даними журналістів, почали «розробляти сценарій на випадок вимушеної зміни влади в Чечні».

Окрім того, стверджує «Новая газета. Европа», для зниження уваги до теми здоров'я Кадирова російська влада вирішила запустити піар-кампанію з відволікання, у межах якої «федеральні піарники за погодженням з адміністрацією президента Росії», зокрема, порадили главі Чечні опублікувати відео, як його 15-річний син Адам б’є в СІЗО Микиту Журавля, обвинуваченого у спаленні Корану.

До цієї ж кампанії, стверджує «Новая газета. Европа», належить і низка навмисно «обурливих» нагороджень Адама Кадирова всілякими званнями, орденами й відзнаками, часті зустрічі самого Кадирова з Путіним й інша ретельно організована в публічному просторі «ділова активність» глави Чечні.

«Новая газета. Европа» не пояснює, звідки дістала інформацію про захворювання Кадирова. Офіційного підтвердження їй немає, чеченська влада публікацію не коментувала, глава Чечні свої діагнози не розголошував.

Кадиров у Telegram після виходу розслідування «Новой газеты. Европа» виклав у Telegram відео тривалістю понад чотири хвилини з наради, присвяченої «найефективнішим шляхам протидії нацистській і західній загрозі», яку, як стверджує глава Чечні, він провів 22 квітня. Можна помітити, що на кадрах, де Кадиров розмовляє, він робить це повільно й не завжди виразно.

Реклама Google

Telegram Channel