Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Через обстріли енергетики у шахт на заході України можуть виникнути проблеми зі збутом вугілля

Сьогодні ємність складів для зберігання вугілля практично вичерпана.

Фото Гордон.

Через обстріли енергетики у шахт на заході України можуть виникнути проблеми зі збутом вугілля

У разі продовження обстрілів енергетичних об’єктів державні та приватні шахти і теплоелектростанції очікує проблема переповнених складів з вугіллям, яке ніде спалити

 Про це в своєму Telegram-каналі написав віце-президент з питань енергетики Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) Олександр Трохимець. 

Як пише «Гордон», він зазначив, що окупанти зруйнували або захопили майже всі українські ТЕС. Вся державна генерація ПАТ «Центренерго» захоплена (Вуглегірська ТЕС) або зруйнована (Зміївська та Трипільська ТЕС). 80% приватної генерації ДТЕК зруйновано ракетними обстрілами. Як наслідок – українські шахти втратили споживача своєї продукції.

«Адже видобуте ними вугілля просто нема де спалювати. Про значне скорочення доступних і працюючих блоків ТЕС після атак свідчать і рекордні, як для сьогоднішнього періоду року, обсяги вугілля на складах. За інформацією, опублікованою екс-міністром енергетики Ольгою Буславець, станом на кінець квітня 2024 року склади українських ТЕС і ТЕЦ складають понад 1,6 млн тонн вугілля», – написав Трохимець.

Він також нагадав слова радника прем'єр-міністра України Юрія Бойка, який прогнозує, що наступної зими енергосистему очікує нестача генеруючих потужностей, на яких газ і вугілля можна спалити, щоб отримати електроенергію і тепло.

«Сьогодні шахти працюють в звичайному режимі, відвантажуючи вугілля на склади. Зазвичай значна його кількість спалюється влітку, коли атомні блоки виходять у ремонт, і роботу енергосистеми підтримують ТЕС. Проте, цього літа, низка теплових потужностей не працюватиме, і значна частина вугілля, яке накопичується на складах, не буде спалена на непрацюючих електростанціях. І, відповідно, не буде оплачена шахтарям. Це створює проблеми вже для шахт. І вони не мають простого вирішення. Сьогодні уряду потрібно знайти рішення не тільки як забезпечити виробництво енергії, але й як не допустити закриття шахт через недостатній попит на вугілля», – розповідав Бойко.

За даними Трохимця, на сьогодні ємність складів для зберігання вугілля практично вичерпана, а його накопичення і зберігання в інших місцях проблему не вирішить, адже вугілля також має свій термін придатності – до пів року. Про критичність проблеми розповіли і на державних шахтах. В профспілці працівників вугільної промисловості заявили, що якщо влада не допоможе врегулювати кризу на Львіввугіллі, яка виникла через знищення єдиного споживача – Трипільської ТЕС, підприємство може зупинитись.

Трохимець зазначив, що на приватних шахтах проблема з переповненням складів хоч і стоїть так само гостро, але поки там проходять її «на межі». Уточнюється, що там балансують між бажанням зберегти роботу шахт та фактичним наближенням до точки, в якій накопичувати більше вугілля стане фізично неможливо.

«В «ДТЕК Енерго» запевнили, що роблять усе можливе, щоб підтримати стійкість українського вуглевидобутку та зберегти минулорічні обсяги видобутку вугілля попри наслідки останніх масованих атак. Зараз в основному вугілля накопичується на складах вугільних підприємств, трохи йде на спалення на ТЕС. Якщо атаки продовжаться, і це вугілля не буде де спалювати, компанія зіштовхнеться із новими викликами», – застеріг Трохимець.

Реклама Google

Telegram Channel