Курси НБУ $ 40.69 € 43.89
Чи поласуємо цього року херсонськими кавунами

«Цьогоріч херсонських кавунів буде вп'ятеро більше».

Фото Обозреватель.

Чи поласуємо цього року херсонськими кавунами

Кавунів буде вп'ятеро більше, але поля ще всіяні мінами

На Херсонщині спостерігається значний ріст площ для кавунів, що за рік збільшились у п'ять разів, досягнувши 1000 гектарів. Одночасно тривають роботи з розмінування полів: сапери вже обстежили і розмінували 47% земель, але ще близько 270 тисяч гектарів засмічені російською вибухівкою.

Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації з питань розвитку економіки, сільського господарства, зрошення та фінансів Дмитро Бутрій. «Цьогоріч херсонських кавунів буде вп'ятеро більше», – зазначив він.

Фермери, які працюють на землях області, активно сіють зимові культури, такі як пшениця, ячмінь і ріпак, на площі майже 73 тисяч гектарів. Крім того, вже засіяно понад 13 тисяч гектарів ярих зернових та зернобобових культур, а також понад 20 тисяч гектарів технічних культур. Картоплю та овочі висаджено на площі більше ніж 1200 гектарів, інформує Обозреватель.

Особливу увагу привертає збільшення площі під кавунами у цьому році. Якщо минулого року кавуни вирощували на площі 200 гектарів, то цього року планується засіяти їх вже на 1000 гектарах. Більшість цих посаджень припадає на Високопільську, Береславську, Дар'ївську, Херсонську та Музиківську громади.

Загалом цьогоріч буде засіяно сільськогосподарськими культурами 153 тисячі гектарів полів. Найбільше очікується соняшнику - 52 тисячі гектарів. Такого показника вдалося досягти, зокрема завдячуючи пришвидшенню темпів розмінування правобережної Херсонщини.

Нині 47% полів сапери обстежили і розмінували. Ще близько 220 тисяч гектарів потенційно засмічені російською вибухівкою.

Реклама Google

Telegram Channel